ՌԴ ԱԳՆ-ն մտահոգություն է հայտնել հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակի կապակցությամբ
Մոսկվան լուրջ անհանգստություն է հայտնում հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակի կտրուկ սրման կապակցությամբ և պատրաստ է անհրաժեշտ օգնություն տրամադրել իրավիճակի կայունացման համար, նշվում է Ռուսաստանի արտգործնախարարության հայտարարության մեջ:
«Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը լուրջ անհանգստություն է հայտնում հուլիսի 12-ին հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակի կտրուկ սրման կապակցությամբ: Ըստ ստացվող տեղեկատվության՝ ռազմական գործողությունները շարունակվում են: Օգտագործվում է հրետանի: Կան սպանվածներ և վիրավորներ: Մենք ցավակցում ենք զոհվածների հարազատներին և մտերիմներին»,- նշել են նախարարությունում։
«Հակամարտության կողմերին կոչ ենք անում զսպվածություն ցուցաբերել և խստորեն պահպանել հրադադարը: Իր հերթին, Ռուսաստանի արտգործնախարարությունը պատրաստ է անհրաժեշտ օգնություն տրամադրել իրավիճակը կայունացման համար»,- հավելել են նախարարությունում:

Moscow expresses serious concern about the sharp aggravation of the situation on the Armenian-Azerbaijani border and is ready to provide the necessary assistance to stabilize the situation, the Russian MFA said in a statement.
"The Russian Foreign Ministry expresses serious concern about the sharp aggravation of the situation on the Armenian-Azerbaijani border on July 12. According to incoming information, hostilities continue," the statement said. "There are killed and wounded. We express our condolences to the families and friends of the victims."
"We urge the warring parties to exercise restraint and strictly adhere to the ceasefire. For its part, the Russian MFA is ready to provide the necessary assistance to stabilize the situation," the ministry noted.