ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
Ֆրանսիայի Ազգային տոնի առթիվ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հուլիսի 14-ին հյուրընկալել է մեր երկրում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոթին, հաղորդում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Նախագահ Սարգսյանը պետական տոնի առթիվ շնորհավորել ու հաջողություններ է մաղթել դեսպանին և, ի դեմս նրա, Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին:
Գոհունակությամբ ընդգծելով տարբեր ոլորտներում դինամիկ զարգացող հայ-ֆրանսիական համագործակցությունը՝ զրուցակիցները համոզմունք են հայտնել, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ երկկողմ օրակարգը շարունակաբար կընդլայնվի՝ ընդգրկելով փոխշահավետ և ապագային միտված նոր ծրագրեր:

Президент Армении Армен Саркисян принял чрезвычайного и полномочного посла Франции
По случаю Национального праздника Франции президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Франции в нашей стране Джонатана Лакота.
Президент Саркисян поздравил с государственным праздником и пожелал успехов послу и в его лице дружественному народу Франции.
С удовлетворением подчеркнув динамично развивающееся в разных сферах армяно-французское сотрудничество, собеседники высказали уверенность, что благодаря совместным усилиям двусторонняя повестка будет непрерывно расширяться, пополняясь новыми взаимовыгодными и нацеленными на будущее программами.