ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
Ֆրանսիայի Ազգային տոնի առթիվ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հուլիսի 14-ին հյուրընկալել է մեր երկրում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոթին, հաղորդում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Նախագահ Սարգսյանը պետական տոնի առթիվ շնորհավորել ու հաջողություններ է մաղթել դեսպանին և, ի դեմս նրա, Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին:
Գոհունակությամբ ընդգծելով տարբեր ոլորտներում դինամիկ զարգացող հայ-ֆրանսիական համագործակցությունը՝ զրուցակիցները համոզմունք են հայտնել, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ երկկողմ օրակարգը շարունակաբար կընդլայնվի՝ ընդգրկելով փոխշահավետ և ապագային միտված նոր ծրագրեր:

Armenian President Hosts French Ambassador
President Armen Sarkissian hosted today French Ambassador to Armenia Jonathan Lacôte on the occasion of the National Day of France, the Presidential Office told Armenpress.
The Armenian President congratulated the Ambassador and in the person of him the good people of France on the state holiday, wishing success.
The officials highlighted the Armenian-French cooperation which is developing dynamically in different areas and expressed confidence that the bilateral agenda will continue expanding with joint efforts, involving new mutually beneficial projects directed for the future.