Վարչապետ Փաշինյանը հանդիպել է ՊՆ և ԶՈՒ ղեկավար կազմին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Պաշտպանության նախարարության և Զինված ուժերի ղեկավար կազմի հետ՝ նախարար Դավիթ Տոնոյանի և ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանի գլխավորությամբ:
ՀՀ ԶՈՒ բարձրագույն սպայակազմը վարչապետին է ներկայացրել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում՝ Տավուշի ուղղությամբ, վերջին երկու օրերին հակառակորդի կողմից սանձազերծված ռազմական գործողությունների հետևանքով ստեղծված օպերատիվ իրավիճակը, հակառակորդի գործողությունները զսպելու ուղղությամբ հայկական զինուժի կողմից իրականացվող պատժիչ քայլերը:
Ընդգծվել է, որ իրավիճակը գտնվում է ՀՀ զինված ուժերի լիարժեք վերահսկողության ներքո:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ստեղծված իրադրության հնարավոր զարգացումներն ու Զինված ուժերի համարժեք գործողությունները:
Վարչապետ Փաշինյանը նշել է՝ ՀՀ զինված ուժերը հերթական անգամ ապացուցում են, որ մեզ հետ չի կարելի խոսել ուժի դիրքերից:

PM Pashinyan Meets with Ministry of Defense, Armed Forces Leadership
Prime Minister Nikol Pashinyan met with the leadership of the Ministry of Defense and Armed Forces of the Republic of Armenia, headed by Defense Minister David Tonoyan and Chief of the General Staff of the Armed Forces, Lieutenant General Onik Gasparyan.
The Prime Minister was briefed on the operative situation following the hostilities unleashed by the adversary over the past two days on the Armenian-Azerbaijani border in the direction of Tavush, and the retaliatory steps taken by the Armenian side to suppress the enemy.
The Premier was told that the situation is kept under full control by Armenia’s Armed Forces.
Various development scenarios and our troops’ adequate response were discussed during the meeting.
Prime Minister Pashinyan underscored that the Armenian Armed Forces once again demonstrated that our country cannot be talked to from a position of strength.