Ալիևն Ադրբեջանի կրթության նախարարին նշանակել է Արտաքին գործերի նախարար
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հրամանագիր է ստորագրել Ջեյհուն Բայրամովին Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար նշանակելու մասին։ Այս մասին "Արմենպրես"-ը տեղեկացավ ադրբեջանական լրատվամիջոցներից։
Բայրամովը 2013 թվականից եղել է Ադրբեջանի կրթության նախարարը։ Նա ավարտել է Ադրբեջանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի էկոնոմիկայի բաժինը։
Ավելի վաղ, Էլմար Մամեդյարովն ազատվել էր Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնից: Էլմար Մամեդյարովը 2004 թվականից էր այդ պաշտոնին։
Հուլիսի 15-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը նախարարների կաբինետի նիստում դժգոհություն է հայտնել արտաքին գործերի նախարարության և նախարար Էլմար Մամեդյարովի աշխատանքից։ Ալիևը ասել է, որ հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած իրադարձությունների ժամանակ չի կարողացել գտնել Մամեդյարովին, որը վարչապետին ասել է, թե աշխատում է տնից։

Azerbaijani President Ilham Aliyev signed a decree on appointing Jeyhun Bayramov as new foreign minister, the Azerbaijani media report.
Bayramov was serving as education minister of Azerbaijan since 2013.
Earlier today Elmar Mammadyarov has been dismissed from the position of Azerbaijani foreign minister. He has served as Azerbaijani FM since 2004.
During the July 15 Cabinet meeting Azerbaijani President Ilham Aliyev complained over the work of the foreign ministry and minister Mammadyarov. Aliyev said he could not find Mammadyarov amid the events taking place on the Armenian-Azerbaijani border, and the latter told the prime minister that he is working from home.