Իսպանիայի Պատգամավորների կոնգրեսը վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ համաձայնագիրը
Իսպանիայի խորհրդարանի ստորին պալատը՝ Պատգամավորների կոնգրեսը, վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Ազգային ժողովի Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը:  «Շուտով այն կքննարկվի նաև վերին պալատում՝ Սենատում»,-նշում է Եղոյանը:
Նա նաև տեղեկացրել է, որ Իտալիայում համաձայնագրի վավերացման գործընթացն ավարտելու համար մնացել է միայն պատգամավորների պալատի քվեարկությունը, քանի որ հարցը պալատում արդեն քննարկվել է, իսկ Սենատում վավերացվել էր դեռ անցած տարվա՝ 2019-ի սեպտեմբերին։
Համաձայնագիրը դեռ չվավերացրած երրորդ երկրում՝ Պորտուգալիայում, այն ևս շուտով կմտնի երկրի միապալատ խորհրդարանի լիագումար նիստերի օրակարգ։

Congress of Deputies of Spain Ratifies Armenia-EU Agreement
The Congress of Deputies of Spain, the lower house of the Spanish parliament, has ratifed the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement, as ARMENPRESS reports Chairman of the Standing Committee on European Integration of the National Assembly of Armenia Arman Yeghoyan informed.
''Soon it will be debated also at the upper chamber, the Senate'', he said.
He also added that for the completion of the ratification process in Italy it's necessary for the Chamber of Deputies to vote, since it has already been debated, while the Senate ratified it in September 2019.
The third country that has not ratified yet is Portugal, but the agreement will soon enter the agenda of the unicameral parliament of the country.
The agreement will fully enter into force after these 3 countries complete the ratification process.