Հակառակորդը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածում. ՊՆ-ի զգուշացումը
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, որով զգուշացնում է, որ ՊՆ-ի անունից տարածված հաղորդագրությունները հակառակորդի տարածած հերթական ապատեղեկատվություններն են:
«Հարգելի օգտատերեր, վաղ առավոտից հակառակորդը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածում: Հաղորդագրությունը, թե իրավիճակը  սահմանին լարված է և հայկական կողմը կորուստներ ունի, իրականությանը չի համապատասխանում:
Հարգելի քաղաքացիներ, այդ հաղորդագրության հետ պաշտպանության նախարարությունը, որևէ կապ չունի,դա հակառակորդի հերթական, կեղծ,ապատեղեկատվությունն է:

Будьте бдительны, не поддавайтесь на провокации противника: минобороны Армении
Министерство обороны опровергает распространяемые Азербайджаном сведения, якобы о том, что ситуация на границе напряженная и армянская сторона понесла потери, передает Panorama.am.
"Уважаемые пользователи, с раннего утра противник распространяет очередную дезинформацию. Сообщение, якобы о том, что ситуация на границе напряженная и армянская сторона понесла потери, не соответствует действительности.
Уважаемые граждане, министерство обороны не имеет никакого отношения к этому сообщению, это очередная, ложная дезинформация со стороны противника.
Будьте бдительны, не поддавайтесь на провокации противника", – говорится в распространенном минобороны заявлении.