ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակում հանդիպման վերաբերյալ հայկական կողմը տեղեկություն չունի
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակում 3+2 ձևաչափով հանդիպման վերաբերյալ հայկական կողմն այս պահին տեղեկություն չունի։ Այս մասին Sputnik Արմենիայի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, ՌԴ ԱԳՆ-ի աղբյուրը ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել էր, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը հայտարարել է, որ  Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Ջեյհուն Բայրամովի, ինչպես նաև Ռուսաստանի, Ֆրանսիայի և ԱՄՆ-ի կողմից ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների մասնակցությամբ հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ աշնանը:
«Այժմ գլխավոր խնդիրը հայ-ադրբերջանական սահմանին բավական լարված մնացող իրավիճակը լիցքաթափելն է և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում դիվանագիտական որոշումների ակտիվացումը»,-ասել է ՌԴ ԱԳՆ-ի աղբյուրը։
Նա նշել է, որ հնարավոր հանդիպման վայրը դեռ որոշված չէ, բայց այն կարող է տեղի ունենալ ցանկացած վայրում։

Анна Нагдалян прокомментировала возможность встречи глав МИД Армении и Азербайджана
В министерстве иностранных дел Армении прокомментировали возможность встречи глав МИД Армении и Азербайджана – Зограба Мнацаканяна и Джейхуна Байрамова, .
Ранее РИА Новости со ссылкой на свои источники сообщало, что уже в начале осени может состояться первая встреча армянского министра Зограба Мнацаканяна с новоназначенным азербайджанским коллегой Джейхуном Байрамовым, при посредничестве сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
"Встреча в формате 3+2 в рамках Минской группы ОБСЕ могла бы состояться в начале осени, если позволят ситуация в отношениях двух государств и динамика пандемии", - говорил собеседник агентства.
Между тем, в армянском внешнеполитическом ведомстве корреспонденту Sputnik Армения заявили, что информации о такой встрече нет.
"На данный момент у меня нет информации о подобной встрече", - сказала пресс-секретарь МИД Анна Нагдалян.