Արտակարգ դրության ժամկետը երկարաձգվեց ևս մեկ ամսով
Հայաստանում 2020 թվականի մարտի 16-ին հայտարարված և մի քանի անգամ երկարաձգված արտակարգ դրության ժամկետը երկարաձգվեց ևս մեկ ամսով` մինչև սեպտեմբերի 11-ը` ժամը 17։00-ն։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին որոշումն ընդունվեց կառավարության արտահերթ նիստում:
«Մենք ստիպված ենք հիմա ևս մեկ անգամ արտակարգ դրությունը երկարաձգել, հույս ունենք՝ վերջին անգամ»,- ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ավելացնելով, որ այս անգամ արտակարգ դրության ռեժիմը կլինի ավելի մեղմ։
Նիկոլ Փաշինյանը նաև հավելեց, որ այս որոշման ուժով այսօր` օգոստոսի 12-ին Ազգային ժողովում կգումարվի հատուկ նիստ։

В Армении режим ЧП продлен еще на один месяц
Чрезвычайное положение, объявленное в Армении 16 марта 2020 года, которое продлевалось несколько раз, продлено еще на один месяц - до 17:00 11 сентября. Как сообщает "Арменпресс", решение об этом было принято на внеочередном заседании правительства.
"Мы должны снова продлить чрезвычайное положение, надеемся, что в последний раз", - сказал премьер-министр Никол Пашинян, добавив, что на этот раз чрезвычайное положение будет более мягким.
Никол Пашинян также добавил, что в силу этого решения сегодня, 12 августа, в Национальном Собрании будет созвано внеочередное заседание.
Чрезвычайное положение, объявленное в стране из-за эпидемии коронавируса, должно было истечь 12 августа в 17:00.