Արտակարգ դրության ժամկետը երկարաձգվեց ևս մեկ ամսով
Հայաստանում 2020 թվականի մարտի 16-ին հայտարարված և մի քանի անգամ երկարաձգված արտակարգ դրության ժամկետը երկարաձգվեց ևս մեկ ամսով` մինչև սեպտեմբերի 11-ը` ժամը 17։00-ն։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին որոշումն ընդունվեց կառավարության արտահերթ նիստում:
«Մենք ստիպված ենք հիմա ևս մեկ անգամ արտակարգ դրությունը երկարաձգել, հույս ունենք՝ վերջին անգամ»,- ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ավելացնելով, որ այս անգամ արտակարգ դրության ռեժիմը կլինի ավելի մեղմ։
Նիկոլ Փաշինյանը նաև հավելեց, որ այս որոշման ուժով այսօր` օգոստոսի 12-ին Ազգային ժողովում կգումարվի հատուկ նիստ։

Armenia Extends Coronavirus-Related State of Emergency for Another Month
Armenia extended the coronavirus-related state of emergency for another month at a Cabinet meeting on August 12Armenpress reports.
“We are forced to extend the state of emergency once again, hopefully the last time,” PM Nikol Pashinyan said, adding that the state of emergency will be milder.
In turn, health minister Arsen Torosyan noted that the coronavirus guidelines and safety measures are giving results, citing declining numbers of new infections.
The state of emergency will be in force until 17:00, September 11. Armenia is in a state of emergency since mid-March.