Երևանում պայթյունից տուժած քաղաքացիներից մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր է
Երևանի Ռայնիսի փողոցի թիվ 3 հասցեում գազի արտահոսքից տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով 2 քաղացի հոսպիտալացվել են «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց: Այս մասին հայտնում է առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը։
Տուժողներից մեկը կին է, նախնական տվյալներով ունի անրակոսկրի և քթոսկրի կոտրվածքներ, մարմնի և դեմքի քերծվածքներ: Այժմ գտնվում է հետազոտման փուլում և բժիշկներն առողջական վիճակը գնահատում են միջին ծանրության:
Մյուս տուժածը` տղամարդ, ունի մարմնի և վերջույթների տարածուն այրվածքներ, գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, միացված է արհեստական շնչառության սարքին: Բժիշկների գնահատմամբ` վերջինիս առողջական վիճակը ծայրահեղ ծանր է:

Состояние одного из пострадавших в результате взрыва в жилом доме в Ереване крайне тяжелое
Состояние одного из пострадавших в результате взрыва в жилом доме в Ереване средней тяжести, состояние другого пострадавшего крайне тяжелое. Об этом сообщила пресс-секретарь министра здравоохранения Армении Алина Никогосян на своей странице в фейсбук, передает , передает NEWS.am.
Оба пострадавших доставлены в Первую университетскую больницу.
Одна из пострадавших женщина. По предварительным данным, у нее перелом носа, ссадины лица и тела. В настоящее время она проходит обследование, врачи оценивают ее состояние как средней тяжести.
У пострадавшего мужчины ожоги конечностей и тела, он находится в реанимационном отделении, подключен к аппарату искусственного дыхания. Врачи оценивают его состояние как крайне тяжелое.