Բանակցություններ են ընթանում ՍՈւ-30ՍՄ կործանիչների նոր խմբաքանակ ձեռք բերելու ուղղությամբ. Դավիթ Տոնոյան
Բանակցություններ են ընթանում ՍՈւ-30ՍՄ կործանիչների նոր խմբաքանակ ձեռք բերելու ուղղությամբ: Այս մասին այսօր`օգոստոսի 30-ին, «Ազատություն» ռադիոկայանի հետ զրույցում հայտարարել է պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, փոխանցում է News.am։
«Կնքվել է նաեւ 4 ՍՈՒ-25 –երի արդիականացման ծրագիր, որը որ տարիներ շարուանակ մեզ չի հաջողվել իրականացնել, բայց հիմա իրականություն դարձավ»,-ասաց նախարարը` հավելելով, որ կործանիչների արդիականցումը ՌԴ-ում է իրականացվելու:
Նախարարը հավելել է, որ իրեն ոգեշնչել է նաեւ հայ-ռուսական մասնավոր կազմակերպությունների ստեղծումը ռազմարդյունաբերության ոլորտում:

Проводятся переговоры по приобретению новой партии истребителей Су-30СМ: Тоноян
Проводятся переговоры по приобретению новой партии истребителей Су-30СМ. Об этом сегодня, 30 августа, в ходе беседы с радиостанцией "Азатутюн" заявил министр обороны Армении Давид Тоноян, передает News.am.
"Также заключен договор по программе модернизации 4 Су-25, что нам не удавалось реализовать на протяжении многих лет, но сейчас это стало реальностью", - сказал министр, добавив, что модернизация  истребителей будет проведена в РФ.
Министр добавил, что их также воодушевило создание создание частных армяно-российских организаций в свере военной промышленности.