Օդային սահմանով ՀՀ քաղաքացիների համար ելքի և մուտքի արգելքներ չկան. Նաղդալյան
Կառավարության «Արտակարգ դրություն հայտարարելու մասին» որոշմամբ պահպանվել է միայն ցամաքային սահմանով ՀՀ քաղաքացիների ելքի և օտարերկրացիների մուտքի արգելքը, այսօր ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը, փոխանցում է Aysor.am:
«Օդային սահմանով մեր քաղաքացիների համար ելքի և մուտքի արգելքներ չկան, իսկ ՀՀ սահմանից դուրս մեկնելու դեպքերն արդեն պայմանավորված են տվյալ երկրում գործող սահմանափակումներով», - նշեց նա:
Նաղդալյանն ասաց նաև, որ օտարերկրացիների մուտքը սահմանափակող պետությունները չեն դիտարկում երկկողմ հարաբերությունները, դրանք բացառապես պայմանավորված են տվյալ երկրում առողջապահական իրավիճակով, ինչպես նաև կոռոնավիրուսի դեմ պայքարի արդյունավետությամբ:

Entry and Exit Restrictions for Citizens of Armenia Via Air Lifted: MFA Spokesperson
With the decision of the government only the ban of entry and exit of citizens of Armenia and foreigners via land border has remained, spokesperson of Armenia’s Ministry of Foreign Affairs Anna Naghdalyan said at the briefing today, Aysor.am reports.
“There is no ban of entry and exit for our citizens via air. The exit from Armenia depends on the restrictions functioning in the country the citizens head to,” she stressed.
Naghdalyan also said that the restriction of entry of foreigners by some states is not agreed with bilateral relations but exclusively by healthcare situation in the mentioned country as well as with the efficiency of fight against the coronavirus pandemic.