Դավիթ Տոնոյանը հանդիպել է Անդրեյ Կարտապոլովի հետ
Սեպտեմբերի 2-ին, «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի փակման հանդիսավոր արարողությունից հետո, ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը Դիլիջանում հանդիպում է ունեցել ՌԴ պաշտպանության փոխնախարար, գեներալ-գնդապետ Անդրեյ Կարտապոլովի հետ։
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել համավարակի պայմաններում Հայաստանում կազմակերպված «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի ընթացքը, մասնակիցների պատրաստվածությունը, ընդգծել են, որ մրցույթը նպաստում է համագործակցության խթանմանը։
Դավիթ Տոնոյանն ու Անդրեյ Կարտապոլովը շարունակել են երկխոսությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ։

Tonoyan and Russia’s Deputy Minister of Defense Hold Meeting, Praise Warrior of Peace Tournament
On September 2, after the closing ceremony of the “Warrior of the commonwealth” competition, Minister of Defence of the Republic of Armenia David Tonoyan met with Deputy Minister of Defence of the Russian Federation, Colonel-General Andrei Kartapolov in Dilijan.
The interlocutors highly assessed the process of the “Warrior of the commonwealth” competition organized in Armenia in the conditions of the pandemic, participants’ readiness and emphasized that the competition contributes to the promotion of the cooperation.
David Tonoyan and Andrei Kartapolov continued the dialogue on a number of issues of mutual interest.