ԱՊՀ-ն, ՀԱՊԿ-ն և ՇՀԿ-ն առաջին համատեղ վարժանքները կանցկացնեն ահաբեկչության դեմ պայքարի գծով
ՇՀԿ-ի, ԱՊՀ-ի և ՀԱՊԿ-ի երկրների պաշտպանության նախարարները պայմանավորվել են ընդլայնել համագործակցությունն ահաբեկչության դեմ պայքարում. առաջին համատեղ վարժանքները կանցկացվեն «Կովկաս-2020» զորաշարժերի շրջանակներում: Այդ մասին հայտնել Է ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Առաջարկվել Է ահաբեկչության դեմ պայքարի գծով համատեղ առաջադրանքները մշակել սեպտեմբերի վերջին՝ «Կովկաս-2020» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային վարժանքների ժամանակ»,-ասել Է նա՝ ամփոփելով ՇՀԿ-ի, ԱՊՀ-ի և ՀԱՊԿ-ի երկրների պաշտպանության նախարարների նիստի արդյունքները:
Շոյգույի խոսքով՝ համատեղ կոմյունիկեում պաշտպանության նախարարներն ահաբեկչության և ծայրահեղականության դեմ պայքարը համարել են իրենց գերակայությունը:

ШОС, СНГ и ОДКБ проведут первые совместные учения по борьбе с терроризмом
Министры обороны стран ШОС, СНГ и ОДКБ договорились расширять сотрудничество в борьбе с терроризмом - первые совместные учения пройдут в рамках маневров "Кавказ-2020", сообщил министр обороны РФ Сергей Шойгу, передает РИА Новости.
"Предложено совместные задачи по борьбе с терроризмом отработать в конце сентября на стратегическом командно-штабном учении "Кавказ-2020", - сказал он по итогам заседания министров обороны стран ШОС, СНГ и ОДКБ.
По словам Шойгу, в совместном коммюнике министры обороны назвали борьбу с терроризмом и экстремизмом своим приоритетом.