Ազգերի լիգա. Հայաստանի հավաքականը հաղթեց Էստոնիայի ընտրանուն
Սեպտեմբերի 8-ին՝ Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում, կայացավ ՈՒԵՖԱ Ազգերի Լիգայի C լիգայի երկրորդ խմբի երկրորդ տուրի Հայաստան-Էստոնիա հանդիպումը։ Հայաստանի ընտրանին հաղթեց 2:0 հաշվով:
Հայաստան-Էստոնիա՝ 2:0
Երևան, Հանրապետական մարզադաշտ
Մրցավար՝ Դևիդ Կուտե (Անգլիա)
Գոլերը՝ Ալեքսանդր Կարապետյան, 43, Վբեյմար Անգուլո, 65
Զգուշացումներ Վբեյմար Անգուլո, 11, Հովհաննես Համբարձումյան, 58, Դավիդ Յուրչենկո, 88
1․ Դավիդ Յուրչենկո, 19․ Հովհաննես Համբարձումյան, 3․ Վարազդատ Հարոյան, 2․ Անդրե Չալըշըր (4․ Տարոն Ոսկանյան, 46), 14․ Արման Հովհաննիսյան, 5․ Արտակ Գրիգորյան, 6․ Վբեյմար Անգուլո, 11․ Տիգրան Բարսեղյան, 10․ Արշակ Կորյան (18․ Վահան Բիչախչյան, 64), 8․ Գեղամ Ղադիմյան (7․ Խորեն Բայրամյան, 73), 20․ Ալեքսանդր Կարապետյան։
Պահեստայիններ 12․ Անատոլի Այվազով, 16․ Արսեն Բեգլարյան, 13․ Կամո Հովհաննիսյան, 15․ Հայկ Իշխանյան, 17․ Սոլոմոն Ուդո, 21․ Սերոբ Գրիգորյան, 22․ Արթուր Գրիգորյան, 23․ Նորբերտո Բալեկյան։
Գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոս
Էստոնիա
12․ Կարի Հեյն, 19․ Կեն Կալաստե (3. Հենրի Յարվելայդ, 30), 18․ Կառոլ Մետս, 21․ Նիկիտա Բարանով, 4․ Մատիաս Կայտ, 9. Վասիլի Սինյավսկի, 6․ Իլյա Անտոնով (14․ Կոնստանտին Վասիլև, 66), 20. Միխկել Աինսալու, 17. Մարկ Ռոսնուպ, 7. Գեորգի Տունյով (8. Հենրի Անիեր, 63), 15․ Ռաունո Սապինեն
Պահեստայիններ 1. Արթուր Կոտենկո, 22․ Կառլ Յոհան Պեխտեր, 2. Մարտեն Կուսկ, 13. Ֆրանկ Լիտվակ, 16. Յունաս Տամ, 23․ Տայո Տենիստե, 11․ Հենրիկ Օյամա, 5. Վլադիսլավ Կրեյդա, 10. Սերգեյ Զենյով։

Лига наций: Армения победила Эстонию
8 сентября на стадион "Республиканский" имени Вазгена Саргсяна в Ереване состоялся матч второго тура второй группы лиги "C" Лиги Наций УЕФА Армения - Эстония. Сборная Армении победила со счетом 2:0. Об этом сообщает пресс-служба ФФА.
Армения – Эстония - 2:0
Ереван, стадион "Республиканский"
Судья: Дэвид Куте (Англия)
Голы: Александр Карапетян, 43, Вбеймар Ангуло, 65
Предупреждения: Вбеймар Ангуло, 11, Оганес Амбарцумян, 58, Давид Юрченко, 88.
1. Давид Юрченко, 19․ Оганес Амбарцумян, 3․ Вараздат Ароян, 2․ Андре Чалишир (4․ Тарон Восканян, 46), 14․ Арман Оганесян, 5. Артак Григорян, 6․ Вбеймар Ангуло, 11․ Тигран Барсегян, 10․ Аршак Корян (18․Ваан Бичахчян, 64), 8. Гегам Kадимян (7․Хорен Байрамян, 73), 20․ Александр Карапетян.
Запасные: 12․ Анатолий Айвазов, 16․ Арсен Бегларян, 13․ Камо Оганесян, 15. Айк Ишханян, 17. Соломон Удо, 21․ Сероб Григорян, 22․ Артур Григорян, 23․ Норберто Балекян.
Эстония:
12․ Кaри Хейн, 19. Кен Каластe (3. Генри Йарвелайд, 30), 18․ Карол Метц, 21․ Никита Баранов, 4․ Матиас Кайт, 9. Василий Минявский, 6․ Илья Антонов (14․ Константин Васильев, 66), 20. Михкель Аинсалу, 17.  Марк Роснуп, 7. Георгий Тунев (8. Генри Аньер, 63), 15․ Рауно Сапинен.
Запасные: 1. Артур Котенко, 22․ Карл Иохан Пехтер, 2. Мартен Куск, 13. Франк Литвак, 16. Йонас Там, 23․ Тайо Тенисте, 11. Генрик Ояма, 5. Владислав Крейда, 10. Сергей Зенёв.