Իգոր Դոդոնը երկրորդ անգամ առաջադրելու է իր թեկնածությունը նախագահական ընտրություններում
Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնն առաջադրելու է իր թեկնածությունը նոյեմբերի 1-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններին մասնակցելու համար: Այդ մասին նա հայտնել է այսօր՝ ԿԸՀ-ում ի աջակցություն նրա ստորագրահավաք իրականացնող նախաձեռնող խմբի գրանցումից առաջ:
«Քաղաքացիների հետ բազմաթիվ խորհրդակցություններից հետո, համոզվելով, որ վայելում եմ նրանց աջակցությունը, ես որոշել եմ առաջադրվել երկրորդ ժամկետի համար: Շարունակելու եմ իմ քաղաքական ծրագիրը: Մեր երկրին առաջնորդ է պետք, որը կվարի հավասարակշռված արտաքին քաղաքականություն, թույլ չի տա օլիգարխների ռեվանշ, կպահպանի չեզոքությունը, կաջակցի ազգամիջյան խաղաղությանը»,- ասել է նա, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Ըստ գործակալության, բոլոր սոց հարցումները վկայում են, որ գործող նախագահը կլինի կայանալիք ընտրությունների ֆավորիտը:

Игорь Додон будет баллотироваться на второй президентский срок
Президент Молдовы Игорь Додон принял решение баллотироваться на второй президентский срок на выборах 1 ноября. Об этом, как передает ТАСС, Додон заявил в среду перед регистрацией в Центральной избирательной комиссии (ЦИК) инициативной группы, которая займется сбором подписей в его поддержку.
"Я решил баллотироваться на второй срок после многочисленных консультаций с гражданами, убедившись в их поддержке. Планирую продолжить свою политическую программу. Нашей стране нужен лидер, который будет проводить взвешенную внешнюю политику, не допустит реванша олигархов, сохранит нейтралитет, будет поддерживать межнациональный мир", - сказал Додон.
Как передает агентство, все опросы общественного мнения называют действующего главу республики фаворитом предстоящих выборов, его поддерживает крупнейшая в стране Партия социалистов Республики Молдова.
Военные учения не говорят о мирных намерениях турецко-азербайджанского руководства в отношении к Армении. МИД