Իրանում սկսվել է խորհրդարանական ընտրությունների երկրորդ փուլը
Սեպտեմբերի 11-ին Իրանում մեկնարկել Է Մեջլիսի (խորհրդարանի) ընտրությունների երկրորդ փուլը: Այդ մասին հայտնել Է ISNA գործակալությունը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
Ընտրատեղամասերում քվեարկությունն սկսվել Է տեղական ժամանակով 08:00-ին (Երևանի ժամանակով 07:30-ին) և կտևի 10 ժամ: Անհրաժեշտության դեպքում այն կարող Է երկարաձգվել մեկ կամ երկու ժամով: Կամարտահայտության արդյունքներով պետք Է որոշվեն 290 պատգամավորներից մնացած 11-ի անունները: Իրանում Մեջլիսի ընտրությունները կայացել են փետրվարի 21-ին: Խորհրդարան անցած թեկնածուների անունները հայտարարվել են քվեարկությունը վերջանալուց հետո մի քանի օրվա ընթացքում՝ նահանգներից յուրաքանչյուրի համար առանձին:
208 ընտրատարածքներից 10-ում ապրիլին պետք Է կայանար երկրորդ փուլը, սակայն կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով այն հետաձգվել Էր սեպտեմբերի 11-ին, հաղորդել Է :

В Иране начался второй тур парламентских выборов
Второй тур выборов в Меджлис (парламент) стартовал в пятницу в Иране. Об этом сообщило агентство ISNA, передает ТАСС.
Голосование на участках началось в 08:00 по местному времени (06:30 мск) и продлится в течение 10 часов. В случае необходимости оно может быть продлено на один или два часа. По итогам волеизъявления должны определиться имена оставшихся 11 из 290 депутатов.
Выборы в Меджлис состоялись в Иране 21 февраля. Имена кандидатов, прошедших в парламент, объявлялись на протяжении нескольких дней после окончания голосования отдельно для каждой из провинций. В 10 из 208 избирательных округов в апреле должен был состояться второй тур, однако из-за пандемии коронавируса его перенесли на 11 сентября.