Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեքսիկայի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Անդրես Մանուել Լոպես Օբրադորին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Մեքսիկայի բարեկամ ժողովրդին՝ Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների Անկախության օրվա կապակցությամբ: Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ, իսկ Մեքսիկայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:
Հուսով եմ, որ մոտ ապագայում մեզ կհաջողվի համատեղ ջանքերով առավել ամրացնել հայ-մեքսիկական փոխգործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բնագավառներում՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»:

PM Pashinyan Extends Congratulations to President of Mexico
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to President Andrés Manuel López Obrador of the United Mexican States on the country’s Independence Day.
The nessage reads:
“I cordially congratulate you and the friendly people of Mexico on the Independence Day of the United Mexican States. I wish you robust health and new achievements, as well as peace and prosperity - to the friendly people of Mexico.
I hope that in the near future our joint efforts will help us further strengthen the Armenian-Mexican cooperation in all areas of mutual interest to the benefit of our two nations.”