Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեքսիկայի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Անդրես Մանուել Լոպես Օբրադորին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Մեքսիկայի բարեկամ ժողովրդին՝ Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների Անկախության օրվա կապակցությամբ: Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ, իսկ Մեքսիկայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:
Հուսով եմ, որ մոտ ապագայում մեզ կհաջողվի համատեղ ջանքերով առավել ամրացնել հայ-մեքսիկական փոխգործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բնագավառներում՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Мексики
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Мексиканских Соединенных Штатов Андресу Мануэлю Лопесу Обрадору по случаю Дня независимости. В послании говорится:
“Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Мексики по случаю Дня независимости Мексиканских Соединенных Штатов. Желаю Вам крепкого здоровья и новых достижений, а дружественному народу Мексики - мира и благоденствия.
Надеюсь, что в ближайшем будущем нам удастся совместными усилиями еще больше укрепить армяно-мексиканское сотрудничество в представляющих взаимный интерес сферах на благо наших народов”.