Արցախում հաստատվել է COVID-19-ի 3 նոր դեպք
Արցախում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 3 նոր դեպք: Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը, բոլոր վարակակիրները Ստեփանակերտ քաղաքից են: Մեկը նախկինում հաստատված օջախների շփման շրջանակից է, մյուսների մոտ վիրուսը հայտնաբերվել է բուժհաստատություն դիմելիության ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 352 մարդու մոտ, որից 311-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 39, ընդհանուր մեկուսացված է 79 քաղաքացի:
Բժիշկները 2 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 8-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 54 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 13 326 փորձանմուշի հետազոտություն:

В Арцахе выявлено три новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, в республике за минувшие сутки выявлено 3 новых случая заражения коронавирусом, передает aysor.am.
Все зараженные COVID-19 – из города Степанакерт. Один из них – из круга контактировавших с ранее подтвержденным очагом, у остальных вирус подтвержден в результате обследования при обращении в медицинское учреждение. Проводятся соответствующие работы для выяснения очага заражения и установления круга контактировавших лиц.
По сей день новая коронавирусная болезнь была подтверждена у 352 человек, 311 человек уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 39 пациентов, изолированы 79 человек.