Արցախում կորոնավիրուսի 7 նոր դեպք է հաստատվել
ԱՀ առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 7 նոր դեպք: Այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից:
Բոլոր վարակակիրները Ստեփանակերտ քաղաքից են՝ 6-ը նախկինում հաստատված օջախների շփման շրջանակից են և գտնվում էին մեկուսացման մեջ: Մյուս քաղաքացու մոտ վարակը հաստատվել է բուժհաստատություն դիմելիության ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակի օջախը հայտնաբերելու, ինչպես նաև հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առողջացել է 2 քաղաքացի:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 359 մարդու մոտ, որից 313-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 44, ընդհանուր մեկուսացված է 80 քաղաքացի:

В Арцахе выявлено 7 новых случаев коронавирусной инфекции
В Арцахе выявлено 7 новых случаев коронавирусной инфекции (COVID-19). Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха, ссылаясь на Министерство здравоохранения НКР.
Все зараженные из города Степанакерт. 6 из них относятся к числу контактируемых с уже ранее подтвержденным очагом, они находились в изоляции. Еще у одного гражданина вирус подтвержден в результате обследования, проведенного при его обращении в медицинское учреждение. Сейчас ведутся соответствующие работы в направлении выявления очага инфекции и круга общения зараженных.
Выздоровели 2 человека.
До сих пор новая коронавирусная болезнь была подтверждена у 359 человек, 313 из которых преодолели болезнь. Фактически лечатся 44 гражданина, в изоляции находятся 80 граждан, передает News.am.