Ռուսաստանում կարևորում են Հայաստանի հետ բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունները. Վլադիմիր Պուտին
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 29-րդ տարեդարձի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Ռուսաստանում կարևորում են Հայաստանի հետ բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունները:
Վստահ եմ, որ մեր երկրների կառուցողական երկխոսությունը, տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցությունը, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրման գործընթացների շրջանակներում փոխգործակցությունն այսուհետ ևս կշարունակեն ակտիվորեն զարգանալ: Այն, անկասկած, համապատասխանում է ռուս և հայ ժողովուրդների շահերին, ընթանում է տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության ապահովման հունով:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»։

On the 29th anniversary of Armenia’s independence, RF President Vladimir Putin offered congratulations to RA Prime Minister Nikol Pashinyan.
"Dear Nikol Vovayevich,
Please accept my sincere congratulations on the occasion of the Independence Day of the Republic of Armenia.
Russian values its friendly, allied relations with Armenia. I am confident that the constructive dialogue, the multifaceted bilateral cooperation, and the ongoing interaction in the frame of integration processes within the Eurasian space will continue to develop successfully. It is indeed in the best interest of our two nations as it goes in tune with our efforts to ensure regional security and stability.
Dear Nikol Vovayevich, I wish you good health and every success, as well as peace and prosperity - to all citizens of Armenia."