Միխայիլ Միշուստինը Նիկոլ Փաշինյանին հղված ուղերձում ընդգծել է ռուս-հայկական հարաբերությունների բարեկամական, գործընկերային և դաշնակցային բնույթը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին Անկախության 29-րդ տարեդարձի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինը:
Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության ազգային տոնի` Անկախության օրվա առթիվ:
Կցանկանայի հատկապես նշել ռուս-հայկական հարաբերությունների բարեկամական, գործընկերային և դաշնակցային բնույթը: Համոզված եմ, որ առևտրատնտեսական և ներդրումային համագործակցության հետագա ամրապնդումը, էներգետիկ, արդյունաբերական և տրանսպորտային ենթակառուցվածքներում խոստումնալից համատեղ նախագծերի իրականացումը, Եվրասիական տնտեսական միությունում ինտեգրացիոն համագործակցության խորացումը լիովին համապատասխանում են Ռուսաստանի և Հայաստանի շահերին:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն, բարեկեցություն և նոր հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ, իսկ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ երջանկություն և բարգավաճում»,- ասված է ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի շնորհավորական ուղերձում։

In His Message To Nikol Pashinyan, Mikhail Mishustin Highlights The Components Of Friendship And Allied Partnership In Russian-Armenian Relations
Chairman of the Government of the Russian Federation Mikhail Mishustin conveyed congratulations to Prime Minister Nikol Pashinyan on Armenia’s Independence Day. The message reads, in part:
On behalf of the Government of the Russian Federation and on my own behalf, I congratulate you on the national holiday of the Republic of Armenia - Independence Day.
I would like to highlight the components of friendship and allied partnership in Russian-Armenian relations. I am convinced that the furtherance of trade, economic and investment cooperation, the implementation of promising joint projects in energy, industry and in transport infrastructure, as well as the deepening of integration cooperation within the Eurasian Economic Union fully meets the interests of Russia and Armenia.
Dear Nikol Vovayevich, I wish you robust health, wellbeing and every success in your responsible state activities, as well as happiness and prosperity - to all citizens of Armenia.”