Անկախության տոնի առթիվ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Էստոնիայի նախագահը
Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի նախագահ Կերստի Կալյուլայդը:
«Քանի որ բոլորս դիմակայում ենք կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով ի հայտ եկած մարտահրավերներին, ցանկանում եմ իմ աջակցության խոսքը հղել Հայաստանի ժողովրդին: Այս ամենը ցույց է տալիս, թե որքան կախված ենք մեկս մյուսից և ապացուցում, որ լուծումները կարող են գտնվել միայն սերտ համագործակցության պայմաններում:
Հուսով եմ՝ մեր երկրները կշարունակեն համատեղ աշխատանքը՝ ընդլայնելու համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ միջազգային կազմակերպություններում, ինչպիսին է Միավորված ազգերի կազմակերպությունը:
Հուսով եմ նաև, որ երբ համավարակը կդառնա վերահսկելի, հնարավորություն կունենամ ողջունել Ձեզ Էստոնիայում»,- մասնավորապես ասված է Էստոնիայի նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

President of Estonia Kersti Kaljulaid sent a congratulatory letter to Armenia’s President Armen Sarkissian on the occasion of the Independence Day, the Armenian President’s Office told Armenpress.
“As we all are facing challenges caused by the novel coronavirus pandemic, I want to address my words of support to the people of Armenia. This shows to what extent we depend on one another and proves that solutions are possible only through close cooperation.
I hope our countries will continue the joint work to expand the cooperation in the fields of mutual interest both at the bilateral format and in the international organizations such as the United Nations.
I also hope that when the pandemic becomes controllable, I will have a chance to welcome you in Estonia”, reads the Estonian President’s congratulatory letter.