Արցախում հաստատվել է COVID-19-ի 12 նոր դեպք
Արցախում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 12 նոր դեպք: Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը, վարակակիրներից 11-ը Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներ են, նախկինում հաստատված օջախների շփման շրջանակից, մեկն էլ Մարտունու շրջանի Վազգենաշեն գյուղի բնակիչ: Նրա մոտ հիվանդությունը բացահայտվել է բուժհաստատություն դիմելու ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդի շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առողջացել է 5 քաղաքացի
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 379 մարդու մոտ, որից 325-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 52, ընդհանուր մեկուսացված է 92 քաղաքացի:

В Арцахе выявлено 12 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, за минувшие сутки в республике выявлено 12 новых случаев заражения коронавирусом, сообщает aysor.am.
Одиннадцать зараженных COVID-19 – жители города Степанакерт, из круга контактировавших с ранее подтвержденным очагом. Еще один – житель села Вазгенашен Мартунинского района. У него вирус подтвержден в результате обследования при обращении в медицинское учреждение. Проводятся соответствующие работы для выяснения очага заражения и установления круга контактировавших лиц.
Выздоровели 5 граждан.
По сей день новая коронавирусная болезнь была подтверждена у 379 человек, 325 человек уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 52 пациента, изолированы 92 человека.