Ադրբեջանի խորհրդարանի ղեկավարի հետ Լավրովը քննարկել է ԼՂ հակամարտության սկզբունքներն, այդ թվում՝ տարածքներն ազատելու հարցեր. Զախարովա
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան չի մեկնաբանել Ադրբեջանի խորհրդարանի մամուլի ծառայության կողմից ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի խոսքերը մեջբերելու ճշգրտությունը, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Ինչ վերաբերում է նախարարի խոսքերի մեջբերման ճիշտ լինելուն, ես ուզում եմ ձեր ուշադրությունը հրավիրել և, սկզբունքորեն, այս հարցերն ուղղել այն աղբյուրներին, որտեղից ստացվել է այս տեղեկատվությունը: Հետևաբար, դրա վրա ես նույնիսկ կանգ չեմ առնելու: Դուք քաջատեղյակ եք մեր դիրքորոշմանն այս հարցի շուրջ, և մեծ խնդրանք ունենք՝ առաջնորդվեք դրանով, այլ ոչ թե տարատեսակ մեկնաբանություններով, որոնք ռուսական կողմը չի անում», - հայտարարել է Զախարովան:
Ինչ վերաբերում է ղարաբաղյան կարգավորմանը, Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ այսօր ադրբեջանական կողմի հետ հանդիպման ժամանակ «քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման նախկինում հնչեցված հիմնարար սկզբունքները, այդ թվում՝ Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակային հարցերի լուծումը, ինչպես նաև դրա շուրջ տարածքների ազատումը»:

Russia’s FM Discussed with Azerbaijani Side NK Status Issue and Liberation of Surrounding Territories: Russian MFA
Russia’s Foreign Ministry's official representative Marina Zakharova has not commented on the accuracy of the quoting of Russia’s FM Sergey Lavrov’s words at the meeting with Azerbaijani parliament head as presented by the Azerbaijani parliament’s press service, Aysor reports.
“As to the accuracy of the quoting of the minister’s words, I want to draw your attention and principally address these questions to the sources from where this information has been received. Consequently, I will not even pause on them. You are well aware of our position over this issue, we have a big request – be guided with it and not different comments which the Russian side does not make,” Zakharova said.
As to the Karabakh conflict settlement, Maria Zakharova stated that during the meeting with the Azerbaijani side the parties “discussed the previously voiced fundamental principles of Nagorno Karabakh conflict settlement, including the solution of the issue of status of Nagorno Karabakh as well as the liberation of surrounding territories.”