Հասան Ռոհանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանին շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 29-րդ տարեդարձի կապակցությւամբ:
Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձերդ գերազանցությանը ՀՀ ազգային տոնի կապակցությամբ:
Անկասկած, երկու ժողովուրդների մշակութային, հասարակական ընդհանրությունները և երկկողմ բարեկամական հարաբերությունները բարենպաստ պայմաններ կապահովեն հարաբերությունների զարգացման և խորացման համար և երկու երկրների ժողովուրդները կկարողանան փոխգործակցելով զարգացման ուղում, օրինակ ծառայել աշխարհի երկրների միջև կառուցողական և բարեկամական հարաբերություններ հաստատելու գործում:
Լիահույս եմ՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության պաշտոնատար անձանց սերտ և բարեկամական փոխհարաբերությունների լույսի ներքո երկու ժողովուրդների պայծառ և բարեկեցիկ ապագայի ականատեսը կլինենք:
Բարձրյալ Տիրոջից հայցում եմ Ձերդ Գերազանցությանը քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ ՀՀ ժողովրդին՝ բարօրություն»:

Надеюсь, в свете дружественных отношений станем свидетелями светлого будущего наших двух народов: Хасан Рухани Николу Пашиняну
По случаю Дня независимости премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание направил президент Исламской Республики Иран Хасан Рухани. В послании, в частности, говорится:
“Сердечно поздравляю Ваше Превосходительство с Национальным праздником Республики Армения.
Несомненно, культурная и общественная общность двух народов и двусторонние дружественные отношения обеспечат благоприятные условия для развития и углубления отношений, и народы двух стран смогут сотрудничать на пути развития, служа тем самым примером для установления конструктивных и дружественных отношений между народами мира.
Надеюсь, что в свете тесных и дружественных отношений между официальными лицами Исламской Республики Иран и Республики Армения мы станем свидетелями светлого и процветающего будущего двух наших народов.
Молю у Всевышнего Бога крепкого здоровья и успехов для Вашего Превосходительства и процветания для народа Армении”.