Հասան Ռոհանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանին շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 29-րդ տարեդարձի կապակցությւամբ:
Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձերդ գերազանցությանը ՀՀ ազգային տոնի կապակցությամբ:
Անկասկած, երկու ժողովուրդների մշակութային, հասարակական ընդհանրությունները և երկկողմ բարեկամական հարաբերությունները բարենպաստ պայմաններ կապահովեն հարաբերությունների զարգացման և խորացման համար և երկու երկրների ժողովուրդները կկարողանան փոխգործակցելով զարգացման ուղում, օրինակ ծառայել աշխարհի երկրների միջև կառուցողական և բարեկամական հարաբերություններ հաստատելու գործում:
Լիահույս եմ՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության պաշտոնատար անձանց սերտ և բարեկամական փոխհարաբերությունների լույսի ներքո երկու ժողովուրդների պայծառ և բարեկեցիկ ապագայի ականատեսը կլինենք:
Բարձրյալ Տիրոջից հայցում եմ Ձերդ Գերազանցությանը քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ ՀՀ ժողովրդին՝ բարօրություն»:

I Am Hopeful That In The Light Of Friendly Relations We Will Witness A Bright Future For Our Two Nations - Hassan Rouhani To Nikol Pashinyan
President Hassan Rouhani of the Islamic Republic of Iran sent a congratulatory message to Prime Minister Nikol Pashinyan on the occasion of the 29th anniversary of Armenia’s independence.
“I warmly congratulate Your Excellency on the National Day of the Republic of Armenia.
The cultural and social affinities between our two peoples and the deep-rooted ties of friendship will undoubtedly provide favorable conditions for the development and deepening of bilateral relations, and our two peoples will be able to cooperate on the path of development, thereby setting an example in terms of constructive and friendly relations between different countries.
I hope that in the light of close and friendly relations between the public officials of the Islamic Republic of Iran and the Republic of Armenia, we will witness a bright and prosperous future for our two nations.
I pray the Almighty God to bless Your Excellence with robust health, and the people of Armenia - with peace and prosperity.”