Արցախի ԱԺ պետական-իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահը կարևորել է ՀՀ ԱԺ հետ միջհանձնաժողովային կապերի ամրապնդումը
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները սեպտեմբերի 24-ին  հանդիպել  են Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սևակ Աղաջանյանի հետ:
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը  կարևորել է ԱՀ Ազգային ժողովի նույնանուն հանձնաժողովի հետ համագործակցության խորացումը՝ նշելով, որ իր ղեկավարած հանձնաժողովը պատրաստակամ է ցուցաբերել տարատեսակ աջակցություն ու խորհրդատվություն, ինչպես նաև անցկացնել համատեղ նիստեր՝ ձևավորելիք միասնական օրակարգի շրջանակում:  Այս համատեքստում Վլադիմիր Վարդանյանը գործընկերոջը տեղեկացրել է, որ  ՀՀ ԱԺ հանձնաժողովն այժմ  մի շարք լրջագույն օրենսդրական նախաձեռնությունների քննարկման փուլում է, և մինչև տարեվերջ նախատեսվում է դրանք ընդունել: Նա հայտնել է, որ դրանց թվում է   ՀՀ քրեական օրենսգրքի նախագիծը:
ԱՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սևակ Աղաջանյանը նույնպես կարևորել է միջհանձնաժողովային կապերի ամրապնդումը՝ ընդգծելով, որ դա կարևոր է մասնավորապես օրենսդրական փորձի փոխանակման տեսանկյունից:

Члены Постоянной комиссии НС Армении по государственно-правовым вопросам встретились с председателем аналогичной комиссии парламента Республики Арцах
24 сентября члены Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам встретились с председателем аналогичной комиссии парламента Республики Арцах С.Агаджаняном.
Председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам В.Варданян подчеркнул важность углубления сотрудничества с одноименной комиссией арцахского парламента, отметив, что возглавляемая им комиссия готова оказать разностороннюю поддержку, предоставить консультации, а также проводить совместные заседания в рамках формируемой единой повестки. В этом контексте В.Варданян проинформировал арцахского коллегу, что в комиссии НС Армении в стадии обсуждения находится ряд серьезных законодательных инициатив, и до конца года намечается их принятие.   Он сообщил, что в их числе проект Уголовного кодекса РА.
Председатель Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам арцахского парламента С.Агаджанян также подчеркнул важность упрочения связей между комиссиями РА и Арцаха, особо выделив, что это важно, в частности, с точки зрения обмена законодательным опытом.