Արցախի ԱԺ պետական-իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահը կարևորել է ՀՀ ԱԺ հետ միջհանձնաժողովային կապերի ամրապնդումը
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները սեպտեմբերի 24-ին  հանդիպել  են Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սևակ Աղաջանյանի հետ:
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը  կարևորել է ԱՀ Ազգային ժողովի նույնանուն հանձնաժողովի հետ համագործակցության խորացումը՝ նշելով, որ իր ղեկավարած հանձնաժողովը պատրաստակամ է ցուցաբերել տարատեսակ աջակցություն ու խորհրդատվություն, ինչպես նաև անցկացնել համատեղ նիստեր՝ ձևավորելիք միասնական օրակարգի շրջանակում:  Այս համատեքստում Վլադիմիր Վարդանյանը գործընկերոջը տեղեկացրել է, որ  ՀՀ ԱԺ հանձնաժողովն այժմ  մի շարք լրջագույն օրենսդրական նախաձեռնությունների քննարկման փուլում է, և մինչև տարեվերջ նախատեսվում է դրանք ընդունել: Նա հայտնել է, որ դրանց թվում է   ՀՀ քրեական օրենսգրքի նախագիծը:
ԱՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սևակ Աղաջանյանը նույնպես կարևորել է միջհանձնաժողովային կապերի ամրապնդումը՝ ընդգծելով, որ դա կարևոր է մասնավորապես օրենսդրական փորձի փոխանակման տեսանկյունից:

Chair of Artsakh NA Standing Committee on State and Legal Affairs Emphasized the strengthening of the Inter-Committee Ties with Armenia's NA
On September 24, the members of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs met with the Chair of the Standing Committee on State and Legal Affairs of the Parliament of the Artsakh Republic (AR) Sevak Aghajanyan.
The Chair of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan has highlighted the deepening of cooperation with the namesake Committee of the AR National Assembly, noting that the Committee led by him is ready to show various kinds of support and consultation, as well as hold joint sittings in the framework of the united agenda to be formed. In this context Vladimir Vardanyan informed his colleague that now the RA NA Committee is at the phase of debate of a number of most serious legislative initiatives, and until the end of the year it is designed to pass them. He has said that the RA Draft Criminal Code is among them.
The Chair of the AR NA Standing Committee on State and Legal Affairs Sevak Aghajanyan also emphasized the strengthening of the inter-Committee ties, underlining that it is important particularly in terms of exchange of legislative experience.