Մերկելը Ադրբեջանին և Հայաստանին կրակը դադարեցնելու կոչ է արել
Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարներին կոչ է արել անհապաղ դադարեցնել կրակն ու վերադառնալ բանակցությունների սեղան, ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ հաղորդում է Գերմանիայի նախարարների կաբինետը:
«Գերմանիայի կանցլերը երեկ խոսել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինանի հետ, իսկ այսօր՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի: Բանակցությունների ընթացքում քննարվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև առկա կոնֆլիկտի էսկալացիան: Կանցլերը նշել է կրակի անհապաղ դադարի և բանակցությունների սեղան վերդարձի անհրաժեշտությունը:
Հարևան երկրները պետք է նպաստեն խաղաղ կարգավորմանը»,- նշված է Գերմանիայի նախարարների կաբինետի հաղորդագրությունում:

Merkel Calls for Immediate Ceasefire in Azeri-Armenian Conflict
German Chancellor Angela Merkel called for an immediate ceasefire in the conflict between Armenia and Azerbaijan, urging the countries’ leaders to urgently restart negotiation, Bloomberg reports.
Merkel spoke on Monday with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev to discuss the situation, government spokesman Steffen Seibert said in a statement on Tuesday.
In an evident appeal to Russia and Turkey, the countries’ "neighbors should contribute to a peaceful solution," he said.