Հակառակորդը կորցրել է 11 ԱԹՍ, 1 ինժեներական զրահատեխնիկա, 4 զրահափոխադրիչ 82Ա, 5 տանկ. ՊԲ (տեսանյութ)
Սեպտեմբերի 29-ին արցախա-ադրբեջանական սահմանագծի ամբողջ երկարությամբ շարունակում են ընթանալ մարտական գործողություններ, հայտնում է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը:
Ադրբեջանական կողմը ձեռնարկում է հարձակման փորձեր՝ կիրառելով հրետանի, ԱԹՍ-ներ և զրահատանկային ուժեր: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կասեցնում են հակառակորդի գրոհները՝ նրան պատճառելով կենդանի ուժի և զրահատեխնիկայի նշանակալի կորուստներ: Ըստ լրացվող տվյալների, հայ մարտիկների գործողությունների արդյունքում, հակառակորդը կորցրել է 11 ԱԹՍ, այդ թվում նաև՝ հարվածային, 1 ինժեներական զրահատեխնիկա, 4 զրահափոխադրիչ 82Ա, 5 տանկ: Հակառակորդը ունի նաև կենդանի ուժի մեծաթիվ կորուստներ:

Карабах уничтожил 11 азербайджанских беспилотников, бронетранспортер, 5 танков и большое количество военнослужащих (видео)
По всей протяженности линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил 29 сентября продолжают вестись боевые действия, сообщает минобороны Арцаха.
"Подразделения Армии обороны НКР успешно нейтрализуют наступательные действия, нанося существенные потери в живой силе и технике. Уничтожено 11 азербайджанских беспилотников, одна инженерная бронетехника, четыре бронетранспортера "82А", пять танков, большое количество военнослужащих", - отметили в ведомстве.