Հակառակորդը կորցրել է 11 ԱԹՍ, 1 ինժեներական զրահատեխնիկա, 4 զրահափոխադրիչ 82Ա, 5 տանկ. ՊԲ (տեսանյութ)
Սեպտեմբերի 29-ին արցախա-ադրբեջանական սահմանագծի ամբողջ երկարությամբ շարունակում են ընթանալ մարտական գործողություններ, հայտնում է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը:
Ադրբեջանական կողմը ձեռնարկում է հարձակման փորձեր՝ կիրառելով հրետանի, ԱԹՍ-ներ և զրահատանկային ուժեր: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կասեցնում են հակառակորդի գրոհները՝ նրան պատճառելով կենդանի ուժի և զրահատեխնիկայի նշանակալի կորուստներ: Ըստ լրացվող տվյալների, հայ մարտիկների գործողությունների արդյունքում, հակառակորդը կորցրել է 11 ԱԹՍ, այդ թվում նաև՝ հարվածային, 1 ինժեներական զրահատեխնիկա, 4 զրահափոխադրիչ 82Ա, 5 տանկ: Հակառակորդը ունի նաև կենդանի ուժի մեծաթիվ կորուստներ:

Battles continue along the entire line of contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan on September 29. Karabakh’s Ministry of Defense reports that the enemy uses artillery and UAVs.
“The units of the Nagorno Karabakh Defense Army successfully neutralize the military offensive, causing significant losses to the manpower and equipment. Azerbaijan's 11 UAVs, one engineering armored vehicle, 4 armored vehicles “82A”, 5 tanks and big number of servicemen have been eliminated,” the ministry reported.