Ադրբեջանն ունի 790 զոհ. Արծրուն Հովհաննիսյան
«Օրվա ընթացքում շարունակվել են համառ մարտերը՝ գրեթե սահմանի ողջ երկայնքով, մասնավորապես թեժ են եղել հյուսիսային և հարավային ուղղությունները։ Հայկական բանակի ստորաբաժանումները, վարելով թեժ մարտեր, արձանագրել են շեշտակի, զգալի հաջողություններ»,- ասուլիսում ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը, փոխանցում է Panorama.am-ը:
Նա նշել է, որ օրվա ընթացքում խոցել են Ադրբեջանի բազում քանակի զրահատեխնիկա, ԱԹՍ-ներ, կենդանի ուժ։
ՊՆ ներկայացուցչի ներկայացրած տվյալներով, ընդհանուր առմամբ, պատերազմի սկսվելու առաջին պահից ի վեր՝ Ադրբեջանը կորցրել է կենդանի ուժ՝ 790 զինծառայող, որից 180-ը՝ Քարվաճառի ուղղությամբ, որտեղ ընթացել են բավականին համառ և դժվար մարտեր։ Մոտավոր տվյալներով, կա 1900 վիրավոր՝ Ադրբեջանի բոլոր ստորաբաժանումներում միասին վերցրած։
Նրա խոսքով, հայկական Զինված ուժերի ստորաբաժանումները հակատանկային և հրետանային միջոցներով խոցել է հակառակորդի 137 տանկ և զրահատեխնիկա, ոչնչացվել է հակառակորդի 72 ԱԹՍ, 7 ուղղաթիռ, 1 ինքնաթիռ։
«Այսպիսով, մարտերը շարունակվում են, մեր Զինված ուժերը հստակ կատարում են իրենց մարտական խնդիրները, հակառակորդի բոլոր հարձակողական գրոհները, փորձերը  հետ են մղվում համապատասխան կորուստներ պատճառելով»,- ասել է Ա.Հովհաննիսյանը։

Представитель Минобороны Армении: потери ВС Азербайджана в живой силе – 790
''В течение дня бои продолжались почти вдоль всей линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана, в частности, ожесточенные бои велись на северном и южном направлениях. Подразделения армянской армии, ведя ожесточенные бои, добились существенных успехов'', – заявил в ходе брифинга представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян, передает Panorama.am.
Он отметил, что в течение дня было уничтожено большое число бронетехники, БПЛА, противник понес потери также в живой силе.
По данным А. Ованнисяна, в целом, с начала войны потери Азербайджана в живой силе составили 790 военнослужащих, 180 из которых – в направлении Карвачара, где велись довольно тяжелые бои.
По приблизительным данным, есть 1900 раненых – во всех подразделениях Азербайджана в целом.
По его словам, подразделения армянских ВС противотанковыми артиллерийскими средствами уничтожили 137 танков и единиц бронетехники противника, уничтожили 72 БПЛА, 7 вертолетов и 1 самолет.
''Таким образом, бои продолжаются, наши ВС четко выполняют поставленные перед ними боевые задачи, все наступательные атаки, попытки противника отражаются, нанося ему соответствующие потери'', – отметил А. Ованнисян.