Թուրքիան հայերի սպանությունը քողարկում է «պատերազմ մինչև հաղթական ավարտ» բառերի ներքո. Թինա Կանդելակի
«Матч ТВ»-ի գլխավոր տնօրեն Թինա Կանդելակին Telegram-ի իր ալիքում անդրադարձել է Թուրքիայի մասնակցությանը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտությունում:
«Հայոց ցեղասպանությունը՝ որպես պատմականորեն հաստատված փաստ, ճանաչել է 29 պետություն, այդ թվում Ռուսաստանը, ԱՄՆ-ը, Ֆրանսիան և Գերմանիան։ Բացի այդ՝ դա արել են Եվրոպայի խորհուրդը, Եվրախորհրդարանը և այլ կազմակերպություններ ու առանձին շրջաններ։
Հայերի բնաջնջման հրահրողն ու կատարողը՝ Թուրքիան, ցեղասպանությունը, բնականաբար, չի ճանաչում։ Սեփական պատմության ամոթալի էջերը միշտ ցանկանում ես պատռել ու մոռանալ։
Իսկ այժմ  թուրքական իշխանությունները ոչ միայն սառնասրտորեն նայում են, թե ինչպես են պատերազմում հայեր մահանում, այլև անում են ամեն ինչ, որ դրանում, որքան հնարավոր է, շատ մարդ մահանա։
Այստեղ միտքս է գալիս 20-րդ դարի ևս մեկ ցեղասպանություն, որը կոչվում է «հրեական հարցի վերջնական լուծում»։ Միայն թե հիմա Թուրքիայի ղեկավարությունը հայերի սպանությունը քողարկում է «պատերազմ մինչև հաղթական ավարտ» բառերով»,- նշել է Թինան։

Турки прикрывают убийство армян словами о войне до победного конца: Канделаки
Известная телеведущая, гендиректор "Матч ТВ" Тина Канделаки прокомментировала вмешательство Турции в азербайджано-карабахский конфликт.
"Геноцид армян как установленный исторический факт признали 29 государств, включая Россию, США, Францию и Германию. Кроме того, это сделали Совет Европы, Европарламент и другие организации и отдельные регионы.
Зачинщик и исполнитель планомерного уничтожения армян - Турция - геноцид, разумеется, не признаёт. Позорные страницы своей истории всегда хочется вырвать и забыть.
А теперь турецкие власти не только хладнокровно смотрят на то, как в войне умирают армяне, но и делают все, чтобы в ней погибло как можно больше людей.
Здесь на ум приходит ещё один геноцид XX века, названный ''окончательным решением еврейского вопроса''. Только сейчас руководство Турции прикрывает убийство армян словами ''война до победного конца", - написала она в своем Telegram-канале.