Պաշտպանության բանակն ազատագրել է կորցրած դիրքերից մեկը, փրկել 19 դիրքապահ զինծառայողների կյանքը. Արցախի նախագահ
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը Facebook-ի իր էջում գրել է.
«Սիրելի ՛ հայրենակիցներ
Պաշտպանության բանակի հերթական փայլուն ռազմագործողությամբ ոչ միայն ազատագրվեց կորցրած դիրքերից մեկը, այլև հնարավոր դարձավ փրկել մեր դիրքապահ 19 զինծառայողների կյանքը, ովքեր օրեր առաջ, քաջաբար դիմագրավելով թշնամուն, նահանջելու փոխարեն` ստիպված թաքնվել էին մոտակա անտառում` սպասելով մեր զորքի հակահարձակման իրականացմանը:
Ի դեպ, այդ օպերացիայի արդյունքում, թշնամին ունեցել է զինտեխնիկայի մեծ կորուստներ, իսկ մարտադաշտում թողնելով ավելի քան հարյուր զոհ արագ նահանջել է:

Армия обороны не только освободила одну из потерянных позиций, но и смогла спасти жизни 19 наших солдат
Очередным блестящим военным маневром Армия обороны не только освободила одну из потерянных позиций, но и смогла спасти жизни 19 наших солдат, которые за несколько дней до этого храбро противостояли врагу, и вместе того, чтобы отступить, были вынуждены скрываться в ближайшем лесу, ожидая контрнаступления нашего войска. Об этом на своей странице в Facebook написал президент Республики Арцах Араик Арутюнян.
"Между прочим, в результате данной операции враг понес большие потери военной техники, и оставляя на поле боя более ста трупов, быстро отступил.