Պաշտպանության բանակն ազատագրել է կորցրած դիրքերից մեկը, փրկել 19 դիրքապահ զինծառայողների կյանքը. Արցախի նախագահ
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը Facebook-ի իր էջում գրել է.
«Սիրելի ՛ հայրենակիցներ
Պաշտպանության բանակի հերթական փայլուն ռազմագործողությամբ ոչ միայն ազատագրվեց կորցրած դիրքերից մեկը, այլև հնարավոր դարձավ փրկել մեր դիրքապահ 19 զինծառայողների կյանքը, ովքեր օրեր առաջ, քաջաբար դիմագրավելով թշնամուն, նահանջելու փոխարեն` ստիպված թաքնվել էին մոտակա անտառում` սպասելով մեր զորքի հակահարձակման իրականացմանը:
Ի դեպ, այդ օպերացիայի արդյունքում, թշնամին ունեցել է զինտեխնիկայի մեծ կորուստներ, իսկ մարտադաշտում թողնելով ավելի քան հարյուր զոհ արագ նահանջել է:

Artsakh president Arayik Harutyunyan took to Facebook to share news about liberation of one of the lost posts.
"With brilliant actions of the Defense Army not only a position we lost was liberated, but it was also possible to save the lives of our 19 servicemen, who days ago confronted the enemy bravely and instead of retreating were forced to hide in a forest nearby waiting for the counterattack by our forces," Harutyunyan wrote.
He added that as a result of operation the enemy suffered big losses of armored vehicles and leaving over hundred victims retreated hastily.