Ասադը հայտարարել Է, որ պլանավորում Է հանդիպել Պուտինի հետ
Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը ՌԻԱ Նովոստիին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ պլանավորում է ապագայում հանդիպել Ռուսաստանի նախագահ Պուտինի հետ, այժմ մշտական շփումներ են ընթանում հեռախոսով:
«Մենք մշտական շփման մեջ ենք՝ գլխավորապես հեռախոսով՝ ամեն անգամ, երբ ինչ-որ բան է տեղի ունենում կամ զրույցի անհրաժեշտություն կա: Իհարկե, մենք կշարունակենք շփվել և, անշուշտ, կհանդիպենք հետագայում, բայց դա կախված է Սիրիայի քաղաքական իրադրությունից»,-պատմել է Ասադը:
Նրա խոսքով՝ առաջիկայում զրույցներն անցկացվելու են հեռախոսով, քանի որ ամբողջ աշխարհը կաթվածահար վիճակում է կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով:

Асад заявил, что планирует встретиться с Путиным
Президент Сирии Башар Асад в интервью РИА Новости заявил, что планирует в будущем встретиться с российским лидером Владимиром Путиным, сейчас идут постоянные контакты по телефону, передает РИА Новости.
"Мы находимся в постоянном контакте (с Владимиром Путиным - ред.) - главным образом по телефону - всякий раз, когда что-то происходит или есть необходимость в беседе. Конечно, мы продолжим общаться и, конечно, встретимся в будущем, но это зависит от политической ситуации в Сирии", - рассказал Асад.
По его словам, в ближайшее время беседы будут проходить по телефону, так как весь мир парализован пандемией коронавируса.