Լավրովը հեռախոսազրույցներ է ունեցել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ
Հոկտեմբերի 10-ին Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հեռախոսազրույցներ է ունեցել Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի և Հայաստանի արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ, հայտնում են ՌԴ ԱԳՆ-ից:
Զրույցի ընթացքում կողմերը վերահաստատել են իրենց հավատարմությունը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի պայմանավորվածություններին, որոնք ձեռք են բերվել հոկտեմբերի 9-ին Մոսկվայում երեք երկրների արտգործնախարարների խորհրդակցությունների արդյունքներով և ընդգծել դրա խիստ պահպանման անհրաժեշտությունը, փոխանցում է Aysor:

Лавров провел телефонные разговоры с Мнацаканяном и Байрамовым
Министр иностранных дел России С.В.Лавров 10 октября провел телефонные разговоры с министром иностранных дел Армении З.Г.Мнацаканяном и министром иностранных дел Азербайджана Д.А.Байрамовым, сообщает пресс-служба МИД РФ.
"В ходе бесед стороны подтвердили приверженность договорённостям о прекращении огня в зоне нагорно-карабахского конфликта, достигнутым по итогам консультаций министров иностранных дел трех стран 9 октября в Москве, подчеркнули необходимость его строгого соблюдения "на земле", - говорится в сообщении.