Հասցեական անդրադառնալ այն կողմին, որը խուսափում է հրադադարի պահպանման ռեժիմից. ՀՀ ՊՆ կոչը՝ միջազգային հանրությանն ու ԵԱՀԿ Մինսկի խմբին
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կրկին վերահաստատում է, որ ՀՀ ԶՈՒ և Արցախի պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները պատրաստ են պահպանել հոկտեմբերի 10-ին Մոսկվայում ստորագրված հումանիտար հրադադարի պայմանները, ինչպես նաև կիրառել հրադադարի ռեժիմի դիտարկման համաձայնեցված կարգավորումները, հայտնում է ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կրկին վերահաստատում է, որ ՀՀ ԶՈՒ և Արցախի պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները պատրաստ են պահպանել հոկտեմբերի 10-ին Մոսկվայում ստորագրված հումանիտար հրադադարի պայմանները, ինչպես նաև կիրառել հրադադարի ռեժիմի դիտարկման համաձայնեցված կարգավորումները:
Այս առումով հորդորում ենք միջազգային հանրությանը, մասնավորապես՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին, իրենց հայտարարություններում և կոչերում հասցեական անդրադառնալ հակամարտության այն կողմին, որը զանազան միջոցներով խուսափում է հրադադարի ռեժիմի և այդ ռեժիմի պահպանման համար անհրաժեշտ վերիֆիկացիոն մեխանիզմների հաստատումից:

Armenia’s MOD Calls on OSCE Minsk Group to Address Only the Conflicting Party that Violates Ceasefire and Avoids Applying Ceasefire Verification Mechanisms
The Ministry of Defense of the Republic of Armenia reaffirms that the units of the Armed Forces of the Republic of Armenia and Artsakh Defense Army are ready to observe the terms of the humanitarian ceasefire signed in Moscow on October 10, as well as to apply the agreed ceasefire monitoring arrangements, spokesperson of the Ministry of Defense Shushan Stepanyan informed on her page on Facebook.
"In this regard, we urge the international community, in particular the OSCE Minsk Group Co-Chairs, to address directly in their statements and appeals to the side of the conflict which by various means avoids establishing ceasefire and the necessary verification mechanisms for the maintenance of the ceasefire regime", she said.