Ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից գերեվարված 2 հայ զինծառայողները ողջ են
Ադրբեջանի կողմից Արցախի դեմ սանձազերծած պատերազմի ընթացքում ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից գերեվարված հայ զինծառայողներ Արեգ Սարգսյանը և Նարեկ Ամիրջանյանը ողջ են և գտնվում են հոսպիտալում:
Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՄԻԵԴ-ում Արեգ Սարգսյանի և Նարեկ Ամիրջանյանի շահերի ներկայացուցիչ Արտակ Զեյնալյանը:
«Քիչ առաջ գերեվարված Արեգ Սարգսյանը և Նարեկ Ամիրջանյանը զանգահարել են ծնողներին, նրանք ողջ են, գտնվում են հոսպիտալում։
Հիշեցնեմ, երեկ՝ 16.10, 2020թ Մարդու Իրավունքների Եվրոպական Դատարանը բավարարել էր հայ դիմումատուների պահանջը՝ պարտավորեցնելով Ադրբեջանի կառավարությունը ապահովել Արեգ Սարգսյանի և Նարեկ Ամիրջանյանի կյանքի անձեռնմխելիությունը և նրանց առողջության իրավունքը։ Միևնույն ժամանակ Դատարանը պահանջել է Ադրբեջանից մինչև 22.10.2020թ․ Եվրոպական դատարանին ներկայացնել տեղեկություններ վերջիններիս որպիսության և առողջական վիճակի վերաբերյալ»,- գրել է Զեյնալյանը։

Human Rights Activist: 2 Armenian POWs in Azerbaijan Called Their Parents, They are Alive
A little while ago, Armenian POWs Areg Sargsyan and Narek Amirjanyan called their parents, they are alive, and they are in a military hospital in Azerbaijan. Human rights activist Artak Zeynalyan on Saturday stated about this on Facebook, News.am reports.
"Let me remind that yesterday, 16.10.2020, the European Court of Human Rights had granted the request of the Armenian applicants, obliging the Government of Azerbaijan to ensure the inviolability of the lives of Areg Sargsyan and Narek Amirjanyan and their right to health.
At the same time, the Court demanded that Azerbaijan submit, by 22.10.2020, information to the European Court on their status and health.