Հրադադարը պետք է լինի կայուն և վերիֆիկացվող. ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը բարձր է գնահատում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերը և Ֆրանսիայի նախագահի անմիջական ներգրավվածությունը հոկտեմբերի 17-ին մարդասիրական զինադադարի համաձայնությունը ձեռք բերելու գործում: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում նշել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
«Մենք ելնում ենք այն ընկալումից, որ այս պայմանավորվածությունը կյանքի է կոչում հոկտեմբերի 10-ի Մոսկվայի համատեղ հայտարարությունը, որով հաստատվել է հրադադար և ընդգծվել կրակի դադարեցման պարամետրերի ներդրման անհրաժեշտությունը: Հրադադարը պետք է լինի կայուն և վերիֆիկացվող»,- նշել է ԱԳՆ խոսնակը:

Перемирие в Карабахе должно быть стабильным и верифицированным: МИД Армении
МИД Армении высоко оценивает усилия сопредседателей Минской группы ОБСЕ и личную вовлеченность президента Франции в достижении соглашения о гуманитарном перемирии в зоне карабахского конфликта 17 октября, передает Aysor.am
''Исходим из того, что данное соглашение претворяет в жизнь совместное заявление в Москве от 10 октября, которым было утверждено перемирие и подчеркнута необходимость внедрения параметров прекращения огня. Перемирие должно быть стабильным и верифицированным'', - написала пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян на своей странице в Facebook.