Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում, ընդհանուր առմամբ, իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում, ընդհանուր առմամբ, իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերը:
Առավոտյան, չնայած հումանիտար հրադադարի մասին ձեռք բերված պայմանավորվածությանը, թշնամական ուժերը վերսկսել են հրետանային հրետակոծությունները հյուսիսային և հարավային ուղղություններում:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդի կրակակետերը լռեցնելու համար դիմում եմ համարժեք գործողությունների՝ վերահսկողության տակ պահելով օպերատիվ իրադրությունը:

During the Night, the Situation in the Artsakh-Azerbaijani Conflict Zone, in General, was Relatively Stable-Tense
During the night, the situation in the Artsakh-Azerbaijani conflict zone, in general, was relatively stable-tense. Artillery battles continued in some sections.
In the morning, despite the agreement on a humanitarian truce, the adversary forces resumed shelling in the northern and southern directions.
In order to silence the adversary’s firing points, the Defense Army units take adequate actions, keeping the operative situation under control.