Իրականում մենք վճռական ժամանակահատված ենք ապրում. Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ
Արցախի պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները ծանր մարտեր են մղում հարավային ուղղությամբ` Իշխանաձորի հատվածում: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը:
«Պաշտպանության բանակն այդ հատվածում այսօր շատ ծանր մարտեր է մղում ադրբեջանական զինուժի դեմ»,- ասաց Պողոսյանը:
Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակը նշեց, որ Արցախի հյուսիսային հատվածում հակառակորդը մեկ սանտիմետր առաջ չի կարողացել շարժվել, հակառակը Ադրբեջանի ԶՈՒ-ին հասցվել է կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի բավականին մեծ կորուստներ:
«Իրականում մենք վճռական ժամանակահատված ենք ապրում, և իմ կոչն ու հորդորն է մեր ժողովրդին` միասնաբար հաղթահարենք այս կարևոր փորձությունը։ Այսօր մեզ առաջին հերթին պետք է բոլորի մասնակցությունն ու պատասխանատվության զգացումը»,- եզրափակեց Պողոսյանը:

Artsakh’s Armed Forces in Fierce Clashes in Ishkhanadzor: Spokesperson of Artsakh’s President
The units of the Defense Army of Artsakh are in heavy clashes in the southern direction, near Ishkhanadzor, Vahram Poghosyan, spokesperson of the President of Artsakh, told ARMENPRESS
‘’The Defense Army is carrying out very heavy clashes against the Azerbaijani armed forces in that section’’, Poghosyan said.
Poghosyan noted that Azerbaijanis have not been able to move forward even a centimeter in the northern direction and the Azerbaijani armed forces suffered great losses of manpower and military equipment.
‘’In fact, we are living a decisive period and my call addressed to our people is that we have to unitedly overcome this crucial challenge. Today we most of all need the participation and responsibility of al of us’’, Poghosyan said.