Իրականում մենք վճռական ժամանակահատված ենք ապրում. Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ
Արցախի պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները ծանր մարտեր են մղում հարավային ուղղությամբ` Իշխանաձորի հատվածում: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը:
«Պաշտպանության բանակն այդ հատվածում այսօր շատ ծանր մարտեր է մղում ադրբեջանական զինուժի դեմ»,- ասաց Պողոսյանը:
Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակը նշեց, որ Արցախի հյուսիսային հատվածում հակառակորդը մեկ սանտիմետր առաջ չի կարողացել շարժվել, հակառակը Ադրբեջանի ԶՈՒ-ին հասցվել է կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի բավականին մեծ կորուստներ:
«Իրականում մենք վճռական ժամանակահատված ենք ապրում, և իմ կոչն ու հորդորն է մեր ժողովրդին` միասնաբար հաղթահարենք այս կարևոր փորձությունը։ Այսօր մեզ առաջին հերթին պետք է բոլորի մասնակցությունն ու պատասխանատվության զգացումը»,- եզրափակեց Պողոսյանը:

Фактически, это для нас решающий период: пресс-секретарь президента Арцаха
Подразделения Армии обороны Арцаха ведут тяжелые бои на южном направлении, в районе Ишханадзора. Об этом в беседе с Арменпресс сказал пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян.
"Сегодня Армия обороны ведет очень тяжелые бои против азербайджанских вооруженных сил в этом участке", - сказал Погосян.
Пресс-секретарь президента Арцаха отметил, что в северной части Арцаха противник не смог продвинуться вперед ни на сантиметр, напротив, вооруженные силы Азербайджана понесли значительные потери в живой силе и военной технике.
"Фактически, это для нас решающий период, и я призываю наш народ вместе преодолеть это тяжелое испытание. Сегодня, в первую очередь, нам нужно участие и чувство ответственности каждого", - заключил Погосян.