Գնդապետներ Աշոտ Ղազարյանն ու Գեղամ Գաբրիելյանը հետմահու պարգևատրվել են «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով պարգևատրելու մասին որոշում է ստորագրել.
«Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 136-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքի 5.3-րդ հոդվածի 1-ին և 9-րդ մասերի.
Հայրենիքի պաշտպանության և անվտանգության ապահովման գործում ներդրած ավանդի, մարտական գործողությունների ընթացքում ցուցաբերած արիության և նվիրումի համար Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության ներքոհիշյալ զինծառայողներին հետմահու պարգևատրել «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով՝

Полковники Гегам Габриелян и Ашот Казарян посмертно награждены орденом ''Боевой крест'' I степени
Президент Армении Армен Саркисян подписал решение о награждении армянских офицеров орденом ''Боевой крест'' I-й степени посмертно, передает Panorama.am.
''Принимая за основу ходатайство премьер-министра, в соответствии со статьей 136 Конституции, а также ч. 1 статьи 5.3 и ч. 9 закона "О наградах и почетных званиях Республики Армения",
За вклад в дело защиты и обеспечения безопасности Родины, за проявленные в ходе боевых действий мужество и преданность посмертно наградить нижеуказанных военнослужащих Министерства обороны Республики Армения орденом “Боевой крест” I-й степени,
заместителя начальника-командира N-ской воинской части полковника Гегам Эдиковича Габриеляна и заместителя командира N-ской воинской части полковника Ашота Сержиковича Казаряна'', – говорится в решении.