Հայկական կողմում չկան զորքերի մեծ խմբեր, որոնք հայտնվել են ծուղակում կամ մոլորվել են. ՊՆ
Ոչ, հայկական կողմում չկան զորքերի մեծ խմբեր, օրինակ, ավելի քան 150 մարդ, որոնք հայտնվել են ծուղակում կամ մոլորվել են: Այս մասին հոկտեմբերի 20-ին կայացած ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ պատասխանելով լրագրողի այն հարցին, թե արդյո՞ք գրանցվել են նման դրվագներ, փոխանցում է News.am-ը:
«Ռազմաճակատի որոշակի տարածքներ հետ գրավելու դեպքում հաջողվում է հանել մեր զինծառայողներին, ովքեր կա՛մ մոլորվել են, կա՛մ հայտնվել են ծուղակում, բայց մեծ խմբերի մասին խոսք չկա»,- նշել է նա:

С армянской стороны нет больших групп, которые оказались в ловушке или заблудились: Министерства обороны
Нет, с армянской стороны нет больших групп войск, например, в количестве более 150 человек, которые оказались в ловушке или заблудились. Об этом в ходе брифинга 20 октября заявил представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян, отвечая на вопрос журналиста о том, зафиксированы ли такие эпизоды, передает News.am
''При отбитии определенных участков на фронте удается вывести наших военнослужащих, которые или заблудились, или оказались в ловушке, но о больших группах речи не идет'',- отметил он.