Լավրովը հանդիպումներ է ունեցել Մնացականյանի և Բայրամովի հետ
Ի հավելումն վերջին շրջանում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ ունեցած հեռախոսազրույցների՝ Մոսկվայում հոկտեմբերի 20-ին և 21-ին տեղի է ունեցել ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հանդիպումները ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ: Այս մասին հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Բանակցությունների ժամանակ քննարկվել են հրատապ հարցեր՝ կապված Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի շուրջ ավելի վաղ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման եւ դրա կայուն կարգավորման համար պայմանների ստեղծման հետ։

Sergey Lavrov Held Separate Meetings with Armenian, Azeri FMs in Moscow
Russia’s Foreign Minister Sergei Lavrov held meetings with Armenia’s Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan and Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov in Moscow on October 20 and 21, in addition to the recent telephone conversations of Russian President Vladimir Putin with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and President of Azerbaijan Ilham Aliyev, the press service of Russian Foreign Ministry reports.
During the negotiations the implementation of the agreements reached earlier on ceasefire in the Nagorno Karabakh conflict zone and the urgent issues on creation of conditions for its stable settlement have been discussed.