Մենուա Հովհաննիսյանն արժանացել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչմանը
Հայտնի հեռուստահաղորդավար Կարին Տոնոյանի որդին՝ Մենուա Հովհաննիսյանին Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն արժանացրել է «Արցախի հերոս» կոչման:
«Սիրելի ՛ հայրենակիցներ,
Մենուան ընկերների հետ Արցախ էր եկել իր մեծ երազանքի հետևից՝ հող հայրենին պաշտպանելու և նրա հարատև գոյությունն ապահովելու համար: Նրա հետ ծանոթացա պատահական, առաջնագծում: Շփումը կարճ էր, ընդամենը մեկ օր, բայց շատ տպավորիչ: Նրա համարձակ պահվածքը, լուսավոր ու պայծառ մտքերն անմիջապես գրավեցին իմ ուշադրությունը: Անգամ հասցրեցինք խոսել հաղթանակից հետո անելիքների մասին: Բայց ծրագրերն անկատար մնացին…
Կարին Տոնոյանի որդուն ինձ համար բացահայտեցի` որպես իսկական հայ ասպետի, որի կատարած հերոսական քայլը կանխատեսելի էր մարտի մեկնելու պահից: Անմահացավ` հանուն իր երկու անչափահաս բալիկների և հանուն մեր ժողովրդի հպարտ ու արժանապատիվ ապագայի…
Վշտակցում եմ նրա ընտանիքին և բոլոր հարազատներին:
Մարտադաշտում նրա կատարած սխրագործությանը Հայրենիքն արժանի գնահատական է տալիս. Մենուա Հովհաննիսյանն իմ հրամանագրով արժանացել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչմանը:
Խոնարհումս մեր հայրենիքի ազատության համար բոլոր ընկածների հիշատակին:
Հազա ՛ր փառք մեր ժողովրդի լավագույն զավակներին:
Կարդացի Մենուայի մոր՝ Կարին Տոնոյանի բաց նամակը՝ ուղղված ՀՀ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին: Տիկի՛ն Տոնոյան, որպես Արցախի Հանրապետության նախագահ՝ ուզում եմ մեր Հայրենիքի պաշտպանների անունից խոստանալ, որ անպայման կպահենք մեր որդեկորույս բոլոր մայրերի անունից հնչեցված Ձեր պատգամը և թշնամուն չենք զիջի մեր Արցախը»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի նախագահը:

Менуа Ованнисяну присвоено высшее звание "Герой Арцаха"
Менуа Ованнисяну присвоено высшее звание "Герой Арцаха". Об этом на своей странице в Facebook написал президент Арцаха Араик Арутюнян.
"Менуа приехал в Арцах вместе со своими друзьями за своей большой мечтой - защитить Родину и обеспечить ее вечное существование. Я познакомился с ним совершенно случайно, на передовой. Общение было недолгим - всего один день, но оставило сильное впечатление. Его отважная манера поведения, светлые и ясные идеи сразу привлекли мое внимание. Мы даже успели обсудить наши дальнейшие действия после победы. Но планы так и остались неосуществленными…
Сын Карин Тоноян стал для меня настоящим открытием. Он был истинным армянским рыцарем, чей героический шаг был предсказуем с момента его отправления на фронт. Он обрел бессмертие ради двух своих несовершеннолетних детей и во имя славного и достойного будущего нашего народа ...
Мои соболезнования его семье и всем его родственникам.
Родина по достоинству оценила его подвиг на поле боя. Моим указом Менуа Ованнисяну присвоено высшее звание "Герой Арцаха".
Преклоняюсь перед всеми павшими за свободу нашей Родины героями.
Слава лучшим сынам нашего народа!
Прочитал открытое письмо матери Менуа - Карин Тоноян, адресованное премьер-министру РА Николу Пашиняну. Госпожа Тоноян, как президент Республики Арцах, хочу пообещать от имени защитников нашей Родины, что мы обязательно последуем Вашему воззванию от имени всех матерей, потерявших своих сыновей, и не отдадим наш Арцах врагу", - написал Арутюнян.