Արցախի դեմ Ադրբեջանը կիրառում է չեխական DANA հրետանային կայանքներ․ ՊԲ (լուսանկարներ)
Թշնամական ուժերը, բացի իսրայելական և թուրքական զինատեսակներից, արցախյան բանակի դեմ կիրառում են նաև չեխական 152 մմ տրամաչափի DANA ինքնագնաց հրետանային կայանքներ: Այս մասին հայտնում է Արցախի պաշտպանության բանակը։
«ՊԲ համապատասխան ծառայությունների տրամադրության տակ են հայտնվել չեխական DANA ինքնագնաց հրետանային կայանքների կիրառումն ապացուցող փաստեր:
Նշենք նաև, որ վերոնշյալ հրետանային կայանքները գտնվում են Ադրբեջանի ԶՈւ կենտրոնական ենթակայության զորամասերից մեկի սպառազինության հաստիքացուցակում, ինչը նշանակում է, որ սեպտեմբերի 27-ից սկսված մարտերի ընթացքում ՊԲ իրականացրած թիրախային հարվածների հետևանքով Ադրբեջանի ԶՈւ կորպուսային հրետանին կրել է լուրջ կորուստներ:
Ստորև ներկայացնում ենք ՊԲ հետախուզական ծառայությունների տրամադրության տակ եղած DANA ինքնագնաց հրետանային դիվիզիոնի՝ հարավային ուղղությամբ ծավալված մարտակարգերի լուսանկարները»,- հայտնում է ՊԲ-ն։

ВС Азербайджана используют против арцахской армии также чешские самоходные артиллерийские установки DANA
Помимо израильского и турецкого вооружения, вражеские сил, применяют против арцахской армии также чешские самоходные артиллерийские установки DANA калибра 152 мм, сообщает пресс-служба минобороны Арцаха.
В распоряжении соответствующих служб АО оказались факты, доказывающие применение чешских самоходных артиллерийских установок DANA.
Отметим также, что вышеуказанные артиллерийские установки находятся в штатном расписании вооружения одной из воинских частей центрального подчинения ВС Азербайджана, что означает, что в результате целевых ударов Армии обороны в ходе начавшихся 27 сентября боев корпусная артиллерия ВС Азербайджана понесла серьезные потери.
Ниже представляем находящиеся в распоряжении разведывательных служб Армии обороны фотографии боевого строя самоходного артиллерийского дивизиона DANA на южном направлении.