Առաջնագծում մարտերը շարունակվում են
Արցախի և Ադրբեջանի հակամարտ զորքերի շփման գծում այս պահին մարտական գործողությունները շարունակվում են: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հոկտեմբերի 21-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսին ասաց Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Այսօր վաղ առավոտյան նորից մարտական գործողությունները շարունակվել են բոլոր ուղղություններով: Այսօր թեժ է եղել կենտրոնական ուղղությունը: Հյուսիսում հարձակողական մի քանի փորձ է կատարել Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն, որոնք հետ են մղվել մեր զորքերի կողմից՝ հակառակորդին պատճառելով զգալի կորուստ: Կիրառվել է ավիացիա, հիմնականում մարտավարական ինքնաթիռներ, որոնք որևէ կերպ հաջողության չեն հասել: Կենտրոնական ուղղությամբ մի քանի դիվերսիոն խմբեր փորձել են ներթափանցել մեր դիրքեր և առաջանալ: Մեր հրետանային դիպուկ կրակից հետո դիմել են փախուստի, եղել են հիմնականում առանց զրահատեխնիկայի խմբեր: Հարավային ուղղությամբ մի քանի օջախային մարտերը շարունակվել են: Հատկապես ուղղությունը թեքվել է դեպի ավելի հարավ, ավելի մոտ Արաքսի հունին: Մի քանի օջախային, առանձին տեղերում մեր ԶՈՒ-ն կասեցրել է հակառակորդի առաջխաղացման բոլոր փորձերը, որևէ միլիմետր առաջ չի եկել որևէ խմբավորում: Հետ են մղվել՝ կրելով զգալի կորուստներ»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ այս պահին էլ մարտերը շարունակվում են, այնքան թեժ չեն, որքան նախորդ օրերին, բայց պահպանում են իրենց աստիճանը: Հակառակորդի կողմից կիրառվում է հիմնականում հրետանի, շատ քիչ զրահատեխնիկա, մեծ թվով դիվերսիոն խմբեր, գրոհող խմբեր, հետևակ ու մասամբ՝ օդուժ:

Бои на передовой продолжаются
На данный момент боевые действия на линии соприкосновения конфликтующих сил Арцаха и Азербайджана продолжаются. Как сообщает Арменпресс, об этом на пресс-конференции 21 октября заявил представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
''Сегодня с раннего утра боевые действия возобновились во всех направлениях. Сегодня ожесточенные бои шли на центральном направлении. На севере азербайджанские ВС предприняли несколько попыток наступления, которые были отражены нашими войсками, противнику нанесен значительный урон. Была использована авиация, в основном тактическая, но никаких успехов враг не достиг. На центральном направлении несколько диверсионных групп пытались прорваться на наши позиции. Они ударились в бегство после нашего артиллерийского огня, в основном были группы без бронетехники.
На южном направлении продолжались бои в некоторых точках. В частности, бои проходили ближе к реке Аракс. В нескольких точках, в некоторых местах наши Вооруженные силы пресекали все попытки наступления противника, который не смог продвинуться ни на миллиметр. Они были отброшены, неся значительные потери'', - сказал Ованнисян.
Арцрун Ованнисян отметил, что бои продолжаются, они не такие ожесточенные, как в предыдущие дни, но сохраняют свой накал. Враг использует в основном артиллерию, очень мало бронетехники, большое количество диверсионных групп, атакующих групп, пехоту и частично авиацию.