Արցախում գտնվող ադրբեջանցի ռազմագերին պատմել է Թուրքիայից ժամանած զինվորական մասնագետների մասին
Արցախի հոսպիտալներից մեկում բուժում ստացող ադրբեջանցի ռազմագերի Էմին Բաշխալին Զահիր Օղլուն պատմել է, թե ինչպես են Թուրքիայից ժամանած զինվորական մասնագետները ղեկավարում Արցախի դեմ Ադրբեջանի ծավալած ռազմական ագրեսիան: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, լուսանկարիչ Դավիթ Ղահրամանյանի հրապարակած տեսանյութում ադրբեջանցի ռազմագերին պատմում է, որ դասընթացներ անցկացնելու նպատակով իրենց հետ եկել էին երեք հոգի և ասել էին, որ Թուրքիայից են:
«Դա ակնհայտ էր նրանց խոսելու ձևից և զինվորական հագուստից: Դասընթացները հիմնականում անց էին կացվում նրանց պատրաստած ծրագրով: Դրանք տևեցին 10-15 օր: Նրանք հիմա էլ գտնվում են մեր հրամանատարական կետերում, և առանց նրանց հրահանգների մեր հրամանատարները ինքնուրույն որոշումներ չեն կայացնում»,- ասել է ադրբեջանցի ռազմագերին:
Էմին Բաշխալին Զահիր Օղլուն նշել է նաև, որ իր առողջական վիճակը նորմալ է, բժիշկները վերքը մշակում են և նոր վիրակապ են դնում:

Azerbaijani  war prisoner Emin Beşkalin Zahir oglu receiving medical treatment in one of the hospitals of Artsakh provided details of how military specialists from Turkey control the Azerbaijani aggression against Artsakh. ARMENPRESS reports photographer Davit Ghahramanyan released a footage, where the Azerbaijani war prisoner tells that 3 officers had come with them for holding training, who had said that they are from Turkey.
‘’It was obvious from the style they talked and the military uniform. The trainings were mainly conducted according to the program prepared by them, which lasted 10-15 days. They are still in our command centers and without their instructions our commanders make no independent decisions’’, the Azerbaijani war prisoner told.
He also added that his health condition is normal, the doctors are treating the wound and putting on a new bandage.