Թրամփը հրադադարի վերաբերյալ լավ առաջընթացի մասին է հայտարարել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շուրջ բանակցություններում շատ «լավ առաջընթացի» մասին։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, Թրամփն այս մասին ասել է լրագրողների հետ զրույցում։
«Տեսնենք, թե ինչ կլինի: Կարծում եմ, որ իսկապես լավ առաջընթաց կա», - ասել է Թրամփը։
«Մենք խոսում ենք այդ մասին, մենք խոսում ենք Հայաստանի հետ։ Մենք շատ լավ հարաբերություններ ունենք Հայաստանի հետ ։ Այնտեղ շատ լավ մարդիկ են ապրում։ Շատ նպատակասլաց, անհավանական մարդիկ են», - ասել է Թրամփը։
Հարցին, թե արդյոք շփվել է Հայաստանի կամ Ադրբեջանի առաջնորդների հետ, Թրամփը պատասխանել է. «Չեմ ուզում խոսել»:

Trump Says 'a Really Good Progress Is Being Made' in Nagorno-Karabakh Talks
US President Donald Trump insists that 'a really good progress is being made' in the talks around ceasing military actions in Nagorno Karabakh.  The President's remarks came at the White House when answering reporters' questions, Panorama.am reports.
"We are talking about it. We are working with Armenia. We have very good relationship. They are very good people, so dedicated, they are incredible people. We will see what happens," said the US President.
Trump, however, refused to comment whether he had held phone conversations with the leaders of Armenia and Azerbaijan.