«Իմամ Զաման» մեխանիկական բրիգադին Իրանում հանձնարարված է ապահովել Խոդաաֆարինի անվտանգությունը
Հաշվի առնելով Լեռնային Ղարաբաղի տարածաշրջանում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հակամարտության սրումը, ԻՀՊԿ «Իմամ Զաման» մեխանիկական բրիգադը տեղակայվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ Իրանի սահմաններին:
Parstoday-ը գրում է, որ ըստ ԻՀՊԿ «Իմամ Զաման» մեխանիկական բրիգադի  տեղեկատվական կայքի, հեղափոխական գվարդիայի ցամաքային ուժերն ավելի վաղ  տեղակայվել են երկրի հյուսիսարևմտյան սահմաններին:
Ըստ այս հաղորդման՝  տանկերն ու ռազմական տեխնիկան տեղակայվել են Խոդաաֆարին և Ջուլֆա շրջանների բնակիչների անվտանգությունն ապահովելու  և  հյուսիսարևմտյան սահմանի երկայնքով անվտանգություն հաստատելու նպատակով:
ԻՀՊԿ  անդամներից մեկը հայտարարել է. «ԻՀՊԿ  ցամաքային ուժերին հանձնարարվել էր պաշտպանել մեր երկրի տարածքային ամբողջականությունը և Խոդաաֆարինի անվտանգությունը»։

Бригаде КСИР в Иране поручено обеспечить безопасность Ходафарина
С учетом эскалации карабахского конфликта бригада "Имам Заман" отряда сухопутных войск иранского Корпуса стражей исламской революции (КСИР) дислоцирована на границе Ирана с Арменией и Азербайджаном.
Как пишет Parstoday со ссылкой на сайт вышеуказанной бригады, ранее сухопутные силы бригады КСИР были размещены на северо-западной границе страны.
Согласно этому сообщению, танки и военная техника размещены для обеспечения безопасности жителей населенных пунктов Джолфа и Ходафарин на границе с Нагорно-Карабахской Республикой.
Один из представителей КСИР заявил: "Сухопутным силам КСИР было поручено защитить территориальную целостность нашей страны и безопасность Ходафарина".