Թե՛ բանակը, թե՛ աշխարհազորն ամուր կանգնած են իրենց զբաղեցրած դիրքերում. ԱՀ նախագահ
Թե՛ բանակը, թե՛ աշխարհազորն ամուր կանգնած են իրենց զբաղեցրած դիրքերում: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Այսօր Պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանի և մեր երկրի անվտանգության համակարգի մյուս պատասխանատուների հետ այցելել էինք Հանրապետության հարավ-արևելյան հատված: Տեղում քննարկել ենք այն հիմնական անելիքները, որոնք պետք է զսպեն թշնամու լկտի և ագրեսիվ գործողությունները և հասցնեն նրան անդառնալի կորուստներ:
Թե՛ բանակը, թե՛ աշխարհազորն ամուր կանգնած են իրենց զբաղեցրած դիրքերում և Հայրենիքի պաշտպանության համար հերոսական ջանքեր են գործադրում:
Փա ՛ռք մեր ժողովրդի քաջազուն զավակներին, որոնց սխրանքների շնորհիվ ամուր կանգնած ենք մեր հողին», - գրել է նա:

Как армия, так и ополчение твердо стоят на своих позициях: президент Арцаха
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил юго-восточную часть республики. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook.
"Сегодня мы вместе с министром обороны Джалалом Арутюняном и другими ответственными лицами системы безопасности нашего государства посетили юго-восточную часть республики. На месте мы обсудили основные действия, которые должны остановить дерзкие, агрессивные действия врага и нанести ему невосполнимый урон.
Как армия, так и ополчение твердо стоят на своих позициях, прилагая героические усилия для защиты Родины.
Слава отважным сынам нашего народа, благодаря героизму которых мы твердо стоим на своей земле!" - написал Арутюнян.