Կենսաթոշակի կամ թաղման նպաստի համար Արցախից տեղափոխվածները կարող են դիմել ՀՀ կառույցներին
Կարևորելով պատերազմական իրավիճակում բնակչության սոցիալական խնդիրների լուծման ահրաժեշտությունը՝ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության և ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական և բնակարանային հարցերի նախարարության համագործակցության շրջանակներում՝ 2020 թ. հոկտեմբերի 27-ից կկազմակերպվի Հայաստանում ժամանակավոր ապաստանած Արցախի բնակիչների կենսաթոշակների նշանակման, վերահաշվարկման, դադարեցված կենսաթոշակների վերսկսման, ինչպես նաև՝ կենսաթոշակառուի մահվան դեպքում՝ թաղման նպաստի նշանակման գործընթացը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
«Մանրամասն տեղեկությունների համար կարող եք զանգահարել ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության 114 թեժ գծի կամ  060-654-089, 097-24-64-75 հեռախոսահամարներով»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։

Для получения пенсий и других пособий переехавшие из Арцаха могут обращаться в структуры Армении
В рамках сотрудничества междуминистерством труда и социальных вопросов Республики Армения и министерством труда, социальных и жилищных вопросов Республики Арцах с 27 октября будет организован процесс назначения, перерасчета пенсий жителей Арцаха, временно переехавших в Армении, возобновления прекращенных пенсий, а также выделения пособий на погребение. Как передает "Арменпресс", об этом сообщила пресс-служба министерства труда и социальных вопросов Армении.
"Для более подробной информации можете звонить по номерам горячей линии 114 или 060-654-089, 097-24-64-75 Министерства труда и социальных вопросов Армении", - говорится в сообщении пресс-службы.