Իրանի նախագահի հատուկ բանագնացը կայցելի Ռուսաստան, Ադրբեջան, Հայաստան և Թուրքիա
Իրանի նախագահի հատուկ բանագնաց Աբբաս Արագչին կայցելի Ռուսաստան, Ադրբեջան, Հայաստան և Թուրքիա՝ Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման համար: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ հղում անելով Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Սայիդ Հաթիբզադեին:
«Արագչիի ծրագրում սահմանամերձ շրջաններ (Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ սահմանին) այցից բացի՝ այցեր են Բաքվու, Մոսկվա, Երևան և Անկարա»,-ասել է Հաթիբզադեն:
Նշվում է, որ Իրանի ԱԳ փոխնախարար Աբբաս Արագչին հանդես կգա ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցով նախագահի հատուկ բանագնացի կարգավիճակով:

Спецпосланник президента Ирана посетит Баку, Москву, Ереван и Анкару
Спецпосланник президента Ирана Аббас Аракчи совершит визит в Россию, Азербайджан, Армению и Турцию для решения карабахского конфликта. Об этом сообщает РИА Новости со ссылкой на официального представителя МИД Ирана Саид Хатибзаде.
"В программе Аракчи, помимо посещения приграничных районов (с Арменией и Азербайджаном), визиты в Баку, Москву, Ереван и Анкару", - говорится в заявлении Хатибзаде.
Там же указывается, что замглавы МИД Ирана будет находиться в статусе спецпосланника президента по решению карабахского конфликта.